Advert
Advert

AKPINAR, MAZBATASINI ALDI

Yeni Mahalle Muhtarı Durmuş Akpınar mazbatasını aldı. Akpınar kaldığı yerden görevine devam ediyor.

AKPINAR, MAZBATASINI ALDI
Bu içerik 873 kez okundu.

 

    Devrek’in Yeni Mahallesi’nde Muhtar Durmuş Akpınar görevine kaldığı yerden devam ediyor. Önceki dönemde yaptığı başarılı çalışmalarla vatandaşın büyük sevgisini kazanan Akpınar 31 Mart 2019 yerel seçimlerde de halkın desteğiyle muhtar seçildi.

    Muhtar Durmuş Akpınar, İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.

    Mahalle sakinlerine teşekkür eden Akpınar, mazbatasını aldıktan sonra şu açıklamayı yaptı: Saygıdeğer Hemşehrilerim, bana destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum.ben otuz beş senedir yeni mahallede muhtarlık görevimi ifa etmekteyim. Bana verilen bu süre içinde birilerinin dediği gibi tembel tembel oturmadım. Mahalleme hizmetlerde bulundum. İlk icraatım Çay Camisinin girişi ile tuvaletin kokusu olduğu gibi  camiye sirayet ediyordu tuvaletin kapısını ana yola açtık tuvalet kabinlerini yeniledik. 2. İcraatım Çay Camisinin üst katları kuran kursu ve yatakhaneydi çocukların oyun alanları yoktu, Mehmet Güzeldal hoca ile yeni kurs binası için arsa aradık Uzunçay’da bulduk. Pınarönü Köyü köy tüzel kişiliğine ait arsadan Rahmetli Necati Kalincik’ten istedik. Rahmetli hiç tereddüt etmeden arsanın 701 metrekaresini tapu da Kuran Kursu Derneği’ne devretti. O zamanki Belediye Başkanımız Sadık Hamarat ve köy hizmetlerinin yardımlarıyla kursun kaba inşşatını ve birinci katını bitirdik. Kursu Uzunçay’a taşıdık.

     3. icraatım, İstiklal İlkokulu’nda çocuklarımız kalabalık sınıflarda ders görüyordu, ben bu durumu o zamanın Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erduran’a ve ondan sonraki müdürlere defalarca söyledim, hatta birkaç arsada gösterdim. Şimdiki gibi 4 bin 500 metrekare zorunluluğu da yoktu. Benim önerilerimi hiç dikkate almadılar. Ahmet Esen arkadaşım DYP İlçe Başkanı olmuştu, yerel seçimlere   de az bir süre kalmıştı. Ahmetciğim sen bu mahallenin çocuğusun, kayalıkta beden terbiyesine ait bir arsa var başka okul yapacak bir yer yok.  Spor Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı sizden sen bu işi yaparsın dedik ve Ahmet arkadaşımla, Adnan Akın arkadaşım Ankara’dan Gazi Okulu’na alıp geldiler.

    4. icraatım Topyeri ve V. Ali Özkan Caddesi’nde ki yurttaşlarımız ramazanda iftardan sonra Teravih Namazına zor yetişiyorlardı, anlayacağınız o kısımda camiye ihtiyaç vardı, bu durumu Belediye Başkanımız Nadir Saraç’a ilettim. Fakat bu ada da on sekiz madde uygulaması gerekiyordu, İmar Planına cami ve yolları koyarak uyguladık. Tabiî ki bu benim yazdığım gibi kolay olmadı. En büyük zorluğu da yaşayanlardan biride Harita Mühendisimiz Mehmer Emirza arkadaşımızdır. Rahmetli Hacı Muzaffer Karameşe abim ile dernek kurarak cami inşaatına başladık. Belediyemizin ve halkımızın yardımlarıyla camiyi şadırvanıyla birlikte ibadete açtık.  Şunu da söylemeliyim Nadir Başkanımızdan sonra mahalle belediyeden bir çöp bidonu bile alamadım Yeni Belediye Başkanımızdan ivedilikle Topyeri’nden V. Ali Özkan Caddesine’ne giden yolun açılmasını talep ediyoruz.

    Mekekler Köyü’nden Kırklar Mevkii’ne kadar heyelan vardı, bu heyelan kendiliğinden mi durdu, şimdi buralara belediye imara açtı.Tahir Muhtarla İmar ve İskan Bakanlığına ve Başkanlığa defalarca dilekçe yazarak jiolaklar getirip durdurduk. Ben Belediye Başkanlığına, Müftülüğe ve kaymakamlığa Dilekçe yazarak Eski Mahalle’de cami yok, eski Anaokulu’nun olduğu yerde cami varmış 1944 depreminde yıkılmış, bu bina yıkılarak birinci katına mescit üst katlarına da müftülük ve müftülük lojmanı yapılmasını önerdim., fakat önerim kabul görmedi. Saygıdeğer hemşehrilerim Yeni Mahallede muhtarlar oy ile gelir, tabutla gider, Yeni Mahalle’nin tarihine baksınlar, benim dedem İstiklal Savaşı Gazisi Babam Kore Gazisi, ben Koreli Ahmet’in oğluyum. Bize yalan, haram, iftira yapışmaz. Bana destek veren halkıma buradan tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ