Advert
Advert

56 OKULDAN 168 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ

Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi tarafından ‘Zonguldak Çözüyor’ adli ortaokullar arası matematik yarışması düzenlendi.

56 OKULDAN 168 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ
Bu içerik 1058 kez okundu.

 

   -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi tarafından ‘Zonguldak Çözüyor’ adli ortaokullar arası matematik yarışması düzenlendi. 

   Devrek Kaymakam Vekili Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli,  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Eryiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan,  Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer ve Muhammet Atlı’ nın katıldığı yarışmanın açılış konuşmasını yapan Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil yaptığı konuşmasında;

“ 2018 yılı itibariyle MEB tarafından proje okulu olarak ilan edilen okulumuz,  misyonu gereği fen ve matematik alanlarında öğrencilerine başarılı bir akademik eğitim vermenin yanı sıra; sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere de önem vermekte; çalışmalarını yalnızca okul bazlı değil çevre ve bölge halkını da kapsayacak, faydalanmalarını sağlayacak şekilde, planlamaktadır.

Buradan hareketle gerçekleştirmek istediğimiz yarışmanın amacı; etkinliklere dayalı matematik öğreniminin ve bireysel başarının önemini vurgulamak, okullar arası iletişimi geliştirmek, LGS öncesi öğrencilerimizin motivasyonunu artırmak ve ilimizin akademik başarısının artmasına katkıda bulunmaktır. Sizlerinde desteği ile bu yarışmamızı geleneksel hale getireceğiz” dedi

   İl genelinden başvuru yapan ve 56 okuldan 168 öğrencinin yarıştığı matematik yarışması iki etap şeklinde düzenlendi.  Yarışmanın ilk etabı 40 sorudan oluşan yazılı sınav şeklinde yapıldı. İlk etapta 56 okul adına yarışan 168 öğrenci hem okulları hem kendileri için ter döktü.  40 soruluk sınavda okul olarak basarı göstererek ilk beşe girmeyi başaran Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu,  İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu,  Turgut Reis Ortaokulu,  Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu ve Barbaros Kutlutaş Ortaokulu yarışmanın birincisinin belirleneceği 15 sorudan oluşan ikinci etapta ter döktü.

  Yapılan yarışmanın üçüncüsü 120 puanla İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu, ikincisi 130 puanla Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu olurken yarışmanın galibi 140 puanla Turgut Reis Ortaokulu oldu.

  Yarışmanın ilk etabında 40 soruyu yanıtlayan öğrencilerden bireysel olarak basari göstererek ilk üçe giren öğrenciler şu şekilde oldu; bireysel başarı üçüncüsü Şehit Prof Dr İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu”ndan  Merve Baykan, ikinci Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu’ndan Menmet Emin Kırık ve birinci ise Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Yağızhan Etçibaşı.

  Yarışmada dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından takdim edildikten sonra katılanlara Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Siyami Tığ yönetiminde öğrencilerden oluşan müzik grubu tarafından türkü dinletisi sunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ