Advert
Advert

DEVREK BELEDİYESİ'NİN BORCU 44 MİLYON

Devrek Belediye Meclisi Başkan Çetih Bozkurt Başkanlığında ilk kez toplandı

DEVREK BELEDİYESİ'NİN BORCU 44 MİLYON
Bu içerik 8158 kez okundu.

 

     Yasemin ALTUN-

      Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt başkanlığında toplanan yeni belediye meclisi üyeleri 10 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

      31 Mart yerel seçimlerinde Devrek Belediye Başkanlığına seçilen Çetin Bozkurt, belediyenin yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını yaparak, 10 gündem maddesini karara bağladı.

      Başkan Bozkurt konuşmasında, “Ben yönetimim adına meclis üyeliğine seçilen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu arkadaşlarımızın belediyede Devrek’i en iyi şekilde temsil edeceklerine, en büyük özveriyle çalışacaklarına eminim. Her şey Devrek’imiz, insanımız için. Bu amaçla birlik, beraberlik ve uyum içinde halkımıza en iyi hizmeti etmek için yola çıktık, Allah utandırmasın. Hepinize yeni görevinizde başarılar diliyorum”dedi.

      Toplantıda, Meclis Başkanlık Divanı, Meclis İhtisas Komisyonları, Encümen, İl Özel İdare ve Belediye Çevre Temel Hizmetleri, BAKKA ve  Zonguldak Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği ve Tarihi Kentler Birliği Üyelikleri seçimleri yapıldı.

      Toplantıda ayrıca Belediye Başkanlığının 2018 Yılı Faaliyet Raporları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Belediyenin 2018 yılı denetim komisyonu raporlarının tetkik edildi.

       Belediyenin 10 yıllık Sayıştay Denetim Raporları olduğu halde, AKP’li 9 Meclis Üyesi, kendi başkanları AKP’li Başkan Mustafa Semerci dönemine ait geriye dönük 10 yıllık belediye hesapların incelenmesini istedi. CHP’li üyeler de buna destek verdi. AKP’li Meclis Üyelerinin bu tavrıyla konuya hakim olmadıkları gözlenirken nihai kararı da Başkan Çetin Bozkurt verecek.

      AKP’li Meclis Üyesi Recep İnam da, yaptığı konuşmada belediyede kimsenin yerinin değiştirilmemesi gerektiğini sonuçta bu insanların Devrek’te yaşadığına işaret etti. Başkan Çetin Bozkurt’ta, “Ben 5 yıldır bu belediyede oradan oraya sürülürken Başkan Vekili Osman Erenoğlu sahip çıktı mı?” diye yanıt verdi.

      Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediyenin tüm çalışmalarında şeffaf olacaklarını, ve yaptıkları yatırım, alım-satım, ihale ve çalışmaları belediyenin dev ekranından ve belediyenin internet sitesinde canlı olarak yayınlayarak halkımıza karşı açık ve şeffaf bir belediye olacaklarını, ifade etti.

      Devrek Belediyesinin bugün itibarıyle borcunun da 43 milyon 359 bin 544 lira olduğu da toplantı da açıklandı.

     Devrek Belediyesinin bu ilk meclis toplantısını halkımızda dev ekran ve haber sitelerinden canlı olarak izledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Devrekli     2019-04-09 Bu denetim raporları sonucunda inşallah kim ne kadar yolsuzluk yaptı kim ne kadar çaldı çırptı ortaya çıkarda bu sonuçlar sosyal medya ve dev ekranda paylaşılır.. yok öyle istifa edip zonguldak belediyesine tayin istemek yakışıklı damatlar..
Fefdi     0000-00-00 Helal olsun baskana
devrekli     0000-00-00 Kesinlikle incelenmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ