Advert
Advert

TTK’YE ALINACAK İŞÇİLERİN EŞİT DAĞITILMASINI İSTİYORLAR

TTK'ye alınan bu 700 işçinin dağılımında eşitsizlik olduğunu düşünen Devrekli vatandaşlar ve Devrekli TTK işçileri yapılan kura sonucu Devrek’ten TTK’ye girebilen işsiz sayısının yetersiz olduğunu dile getirdiler.

TTK’YE ALINACAK İŞÇİLERİN EŞİT DAĞITILMASINI İSTİYORLAR
Bu içerik 1813 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  TTK’ye 31 Mart yerel seçimleri öncesi bin ve seçim sonrası 500 olmak seklinde toplamda bin 500 işçi alınması planlamıştı. Alınması planlanan bin 500 işçiden seçim öncesi bin işçi alımı için 3 Mart 2019 tarihinde kura çekimi yapılmış, geriye kalan 500 işçinin alımı için bu ay içinde alım yapılması planlanmıştı.

  DAĞILIMDA EŞİTSİZLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORLAR

  3 Mart’ta gerçekleştirilen kura çekiminde TTK’ye alınan bin işçinin sadece 700 tanesi Zonguldak’tan alındı.  Alınan bu 700 işçinin dağılımında eşitsizlik olduğunu düşünen Devrekli vatandaşlar ve Devrekli TTK işçileri yapılan kura sonucu Devrek’ten TTK’ye girebilen işsiz sayısının yetersiz olduğunu dile getirdiler.

  TÜM İLÇELERE EŞİT DAĞITILSIN

  Bu ay içinde alımı gerçekleştirilecek olan 500 işçinin ise Zonguldak ve ilçeleri arasında eşit bir şekilde dağıtılarak eskiden olduğu gibi her köy ve mahalleye kontenjan verilmesi şeklinde olması gerektiği belirten Devrekli vatandaşlar ve Devrekli TTK işçileri yaptıkları basın açıklamasında;

 GÖNÜLLERDE YARA VİCDANLARDA HASAR BIRAKTI

  “Bin işçi için 3 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen kura çekilişinde TTK’ye Devrek’ten çok az sayıda kişi işe girebildi. Bu kura çekimi sonucunun eşitlik ve adalet anlayışına ters düştüğü görüldü. Gönüllerde yara vicdanlarda hasar bıraktı. Bu kura çekiminin TTK tarihine uygun olmadı,  kafalarda soru işareti bıraktı.

KALABALIK İLÇELERİN AĞIR SANAYİSİ VAR

  Bu ay içinde alınması düşünülen 500 kişilik işçi alım için ise Zonguldak ve ilçeleri arasında eşit bir şekilde dağıtılarak eskiden olduğu gibi her köy ve mahalleye kontenjan verilmeli. Bu konuyla ilgili nüfusu fazla olan ilçelerden itirazlar gelmektedir. Şu unutulmamalıdır ki nüfusu kalabalık ilçelerin ağır sanayileri vardır, ekonomisi iyi olduğu için kalabalıktır. Bazı ilçeler işsizlik yüzünden göç vermiş ekonomileri daralıp emekli kenti olmuştur. Bizim görüşümüzce bu ilçelere kontenjan biraz fazla verilmesi iyi olur kanaatindeyiz.

 DEVREK’İ EMEKLİ KENTİ OLMAKTAN KURTARALIM

Örneğin Devrek’e 100 işçi alındığı zaman Devrek ekonomisine senelik 10 Milyon gibi bir girdi olacak. Lütfen sessiz kalmayalım bugüne kadar güzelim Devrek’imize hiç kimse sahip çıkmadı. Zenginlerimiz,  iş adamlarımız,  siyasetçilerimiz,  esnafımız ve halkımız hiç kimse sahip çıkmadı.  Devrek zamanla emekli kenti oldu. Siyasetçilerimizi, Belediye Başkanımızı, STK’ları, Muhtarları, İl Genel Meclisi Üyelerimizi ve herkesi Devrek’e sahip çıkmaya ve Devrek’i emekli kente olmaktan kurtarıp o eski günlerine kavuşturmak için davet ediyoruz. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ