Advert
Advert

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER KARDEŞ İLÇE MANAVGAT’I ZİYARET ETTİ

Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Devrek Ziraat Odası Başkanlığı, kardeş ilçe olarak belirlenen Antalya’nın Manavgat ilçesini ziyaret etti.

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER KARDEŞ İLÇE MANAVGAT’I ZİYARET ETTİ
Bu içerik 1512 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Devrek Ziraat Odası Başkanlığı, kardeş ilçe olarak belirlenen Antalya’nın Manavgat ilçesini ziyaret etti.

   Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı ile birlikte kadın çiftçiler ve genç çiftçilerden oluşan yirmi Devrekli çiftçinin de arlarında bulunduğu gezi ekibi bir dizi incelemelerde bulunmak ve yapılan projeleri yerinde görmek için ilk teknik ve inceleme gezisini kardeş ilçe olan Antalya’nın Manavgat ilçesine gerçekleştirdi.

   Yaş sebze meyve üretiminde Türkiye’nin lideri konumunda olan Antalya ilinin uyguladığı ‘Gelin Kardeş Olalım’ Projesi kapsamında Devrek’in kardeş ilçesi olan Manavgat’a yapılan dört günlük gezide gezi ekibi ilk olarak Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit'i makamında ziyaret etti.

   Kaymakamlık ziyareti sonrası heyet Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek proje kapsamında ilk görüşmelerini gerçekleştirdi.  Heyet Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömür Ozan Çakal ve personeli eşliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerle birlikte teknik gezileri içeren üç günlük eğitim programına katıldı.

   Gezinin ilk günü yapılan ziyaretler ve alınan eğitimlerinin ardından gezi heyeti 31 dönüm üzerine kurulu olan topraksız domates üretim serasını gezerek incelemelerde bulunarak topraksız tarım hakkında bilgi alarak yerinde inceleme fırsatı buldu.

  Gezilerine devam eden heyet 5 dönüm Malçlı çilek üretim tesisini, muz yetiştiriciliği seraları, kabak yetiştiriciliği seraları ve biber yetiştiriciliği seralarını gezerek kullanılan gübreler, ilaçlar ve sulama yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi oldular.

  Proje kapsamında gezinin son günü heyet Manavgat ilçe Tarım ve Orman Müdürü Ömür Ozan Çakal ile yapılan program kapsamında Devrek’te yetiştiricilik yapan çiftçiler Antalya’nın tarım sektöründeki bilgi ve tecrübelerinden yararlandı.

  Gezi heyeti İl Müdürü Mustafa Özen’e yöresel simge olan Devrek Bostonu hediye etti ardından hatıra  fotoğrafı çektirdikten sonra Antalaya kadın kooperatiflerini ziyaret ederek gezi programını sonlandırdı.

  Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı gerçekleştirilen gezi hakkında yaptıkları ortak açıklamada; “Antalya ilinin uyguladığı ‘Gelin Kardeş Olalım’ Projesi kapsamında Devrek’in kardeş ilçesi olan Manavgat’a çiftçilerimizle birlikte ilk gezimizi düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz bu gezi hem müdürlüğümüz hem odamız hem de çiftçilerimiz adına çok verimli geçti. Bu şekilde geziler düzenleyerek Devrek tarımın gelişmesi için müdürlük ve oda olarak elimizden geleni yapacağız.

  Ayrıca bu gezinin gerçekleştirilmesinde katkıları olan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış, Or- Koop Üstbirliği’ne ve Devrek Güneşi Kadınlar Kooperatifine destekleri için teşekkür ederiz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ