Advert
Advert

MADEN ŞEHİTLERİNİ SİYAH PETUNYALARLA ANDILAR

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri maden şehitleri anısına Maden Müzesi bahçesine Petunya çiçeği diktiler.

MADEN ŞEHİTLERİNİ SİYAH PETUNYALARLA ANDILAR
Bu içerik 351 kez okundu.

 

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri maden şehitleri anısına Maden Müzesi bahçesine Petunya çiçeği diktiler. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkan yardımcısı Dr. Eda Akbaş yaptığı açıklamada, “Siyah çiçek açan Petunyanın çok nadir bulunabilen bir çiçek olduğu ve kaybettiğimiz maden işçileriyle ilgili bir hassasiyetimiz olduğu bir gerçektir.” dedi.

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm birinci sınıf öğrencilere sosyal sorumluluk projesi kapsamında maden müzesine kömürü sembolize eden petunya çiçeği dikti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkan yardımcısı Dr. Ede Akbaş’ın yönetiminde gerçekleşen sosyal sorumluluk projesinde 150 adet Petunya çiçeği dikildi.  Proje hakkında bilgi veren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkan yardımcısı Dr. Eda Akbaş, “ Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak her yıl değişik sosyal sorumluluk projeleri tasarlıyoruz. Sağlık Bölümleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü olarak da projelerin toplumsal problemlerine yönelik olarak öğrencilerimizin farkındalığını artıracak düzeyde olmasını hedefliyoruz. Özellikle Zonguldak’ta madenin çıkarılmasına bağlı olarak da maden işçileriyle ilgi ve daha önce kaybettiğimiz maden işçileriyle ilgili bir hassasiyetimiz olduğu bir gerçektir. Hem öğrencilerimizin katkılarını, fikirlerini bu yöne doğru odaklandırmak  ve hem de Zonguldak’la ilgili  maden işçilerinin yaşadığı problemlere yönelik farkındalığı ilgililer düzeyinde de artırmak için bir proje tasarladık. Bu proje kapsamanda öğrencilerimiz kömürü sembolize etmek amaçlı siyah çiçek dikiminde bulunacaklar. Siyah çiçek açan Petunya çok nadir bulunabilen bir çiçektir. Bu projenin uygulanmasında maden müzesinin yerini uygun olacağını düşündük.  Kaybettiğimiz maden şehitleri anısına öğrencilerimiz Petunya çiçeği dikecekler” ifadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ