Advert
Advert

ALAN: TÜM İSLAM ALEMİNİN VE ZONGULDAK HALKININ BERAT KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

ALAN: TÜM İSLAM ALEMİNİN VE ZONGULDAK HALKININ BERAT KANDİLİ MÜBAREK OLSUN
Bu içerik 631 kez okundu.

     

     Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Berat Kandili dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandiline kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; Berat Kandilinin sadece ferdi ve aile mutluluğumuz için değil, toplumsal hayatımızı, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek için vesile olduğunu belirtti.

     Belediye Başkanı Dr.Ömer Selim Alan; Tüm İslam Aleminin ve Zonguldak halkının Berat Kandilinin mübarek olması temennisinde bulunarak, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “Mübarek Ramazan ayının müjdecisi, Berat Kandiline kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbimizin rahmeti ve merhametinin geniş bir şekilde tecelli ettiği, dert, bela ve musibetlerden kurtuluşu ifade eden Berat; gönüllerin merhamet dolduğu, iyiliğin ve anlayışın hakim olduğu, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, insani erdemleri derinden hissettiğimiz mübarek gecelerimizden biridir. Berat, Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için, yaratılanların birbirini affetme günüdür. Berat gecemiz, Allah’a dost olduğumuz, Hakkın yanında yer alarak, ruhumuza ağır gelen her sıkıntıdan, hatadan, kötülüklerden ve belalardan kurtuluş gecemiz olsun.

    Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam coğrafyasının esenliğe kavuşturulmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, Tüm İslam Aleminin ve Zonguldaklı hemşerilerimin, Berat Kandilinin hayırlara vesile olmasını diler, saygılarımı sunarım.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ