Advert
Advert

DEMİRTAŞ: ÇOCUKLARIMIZ, ÜLKEMİZİN UMUDUDUR!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

DEMİRTAŞ: ÇOCUKLARIMIZ, ÜLKEMİZİN UMUDUDUR!
Bu içerik 604 kez okundu.

  

 CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, demokrasi ve parlamenter rejim vurgusu yapan CHP'li Demirtaş, "Provokasyonlarla toplumu kutuplaştırmak isteyenlere en güzel cevabı 31 Mart'ta milletimiz sandıkta vermiştir. TBMM'nin kuruluşunun 99.kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimize bağlılığımızdan asla vazgeçmeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan yürümeye devam edeceğiz. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara inat, çocuklarımıza güzel bir geleceği hep birlikte kurmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

   CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş mesajında şunları ifade etti:

   EGEMENLİK MİLLETİNDİR!

  Ulusal bayramlar, milletlerin varlığının, gücünün ve kimliğinin göstergeleridir. 23 Nisan da egemenliğin millete ait olduğunun güçlü biçimde vurgulandığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu gündür. 23 Nisan, liderlik dehasıyla herkesi kendine hayran bırakan Büyük Önder Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği dünyadaki tek çocuk bayramıdır. Hiçbir güç, hiçbir irade Türk insanını demokrasiden, egemenlikten, bağımsızlık ruhundan, Cumhuriyet'ten koparamaz. 

   31 Mart'ta bu bir kez daha görülmüş, Türk ulusu demokrasiye bağlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. 

   Türkiye'yi karıştırmak isteyenler, toplumun içine nifak tohumu ekmeye çalışanlar, korku imparatorluğu inşa etmeye çabalayanlar bunu başaramayacaklardır. Oylarına sahip çıkan, sandıkları koruyan, demokratik mücadeleden vazgeçmeyen Türk insanı, mesajını çok güçlü bir şekilde vermiştir. Bu mesaj toplumun tüm kesimlerince doğru algılanmalı ve Türkiye'nin ekonomik ve siyasal sorunları bu anlayışla çözümlenmelidir. Bu ülkenin çocukları her zaman bu ülkenin umudu olacaktır. Çocuklar, her alanda aynı haklara sahip olmalı, sağlık ve eğitim hizmetlerinden eşit biçimde yararlanmalıdır. Hiçbir çocuk yatağa aç girmemeli, hiçbir çocuk okuldan uzaklaşmamalıdır. Çocuklar gülümsemeli, o gülüşler de herkesin içini ısıtmaya devam etmelidir.

   Bu ülkenin umudu olan tüm çocuklarımıza mutlu ve aydınlık bir gelecek diliyorum.

  Milli duygularımızı yücelten, TBMM'nin 99. kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu duygularla kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum"

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ