Advert
Advert

ATIĞI SIFIRLAMAK SİZDEN, KİTABINIZ BİZDEN

Çevreye duyarlılık, enerji, atık, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanlarında dünyanın ve Türkiye’nin “En Çevreci” “En Yeşil” ve “Doğaya En Saygılı” üniversitelerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik y

ATIĞI SIFIRLAMAK SİZDEN, KİTABINIZ BİZDEN
Bu içerik 462 kez okundu.

 

  Çevreye duyarlılık, enerji, atık, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanlarında dünyanın ve Türkiye’nin “En Çevreci” “En Yeşil” ve “Doğaya En Saygılı” üniversitelerinden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik yönündeki çalışmalar ve uygulamaları hız kesmeden devam ediyor.

   Üniversitenin çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki örnek çalışmalardan bir tanesini de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Sıfır Atık 1 Kitap” isimli farkındalık projesi oluşturdu.

   Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın danışmanlığında, 25-26 Nisan tarihleri arasında Esas 67 Burda AVM’de hayata geçirilen proje kapsamında, “Atığı Aıfırlamak Sizden, Kitabınız Bizden” sloganıyla yola çıkan öğrenciler, ‘Sıfır Atık’ teması kapsamında çocuklara geri dönüşüm bilincini aşılamak, yetişkinlerde de yine atıkların değerlendirilmesi ve çevre temizliğine dikkat çekilmesi yönünde AVM misafirleri ile röportaj yaptılar.  Röportaj yapılan vatandaşlara ve çocuklara ayrıca  teknoloji bağımlılığının yarattığı olumsuzluklar hakkında bilgiler aktarılarak,  kitap armağan edildi. Oldukça renkli anlara sahne olunan etkinlikte, üniversitemiz standı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ