Advert
Advert
Advert

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI KONUŞULDU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İktisat Bölümü öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Teknoloji Bağımlılığı” konulu bir konferans düzenlendi.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI KONUŞULDU
Bu içerik 1162 kez okundu.

 

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF)  İktisat Bölümü öğrencileri tarafından sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “Teknoloji Bağımlılığı” konulu bir konferans düzenlendi.

  Ahmet Zengin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferans, Üniversitenin Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Vildan Kardeş Çakır tarafından verildi.

  Fakülte öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından ilgiyle izlenen konferansa; İİBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Onur Eroğlu, İİBF İktisat Bölüm Başkanı ve dersin sorumlu öğretim üyesi Prof. Dr. Hamza Çeştepe ve Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi TMB Formatörü Sadullah Duman katıldı.

  Dr. Çakır, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan teknolojinin kötüye kullanıldığında fiziksel, psikolojik, sosyal, zihinsel ve manevi gelişimimize olumsuz etkilerinin olduğunu söyledi. Çakır, teknoloji bağımlılığından kurtulmak için severek yapılacak alternatif faaliyetler bulunması ve aile olarak geçirilecek ortak vakitlerin planlanması gerektiğini belirtti.

  Etkinliğin sonunda, Dr. Öğr. Üyesi Vildan Kardeş Çakır’a İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamza Çeştepe tarafından üniversitemiz adına teşekkür belgesi verildi. Ayrıca, öğrenciler tarafından açılan stantta Yeşilay’ın bağımlılık konusunda hazırladığı broşürler ve dokümanlar öğrencilere dağıtıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ