Advert
Advert

BAĞIMLILIĞA SİYAH ÇEK, GELECEĞİNİ RENKLENDİR

BAĞIMLILIĞA SİYAH ÇEK, GELECEĞİNİ RENKLENDİR
Bu içerik 932 kez okundu.

 

    Gençlerin bağımlılıktan uzak tutulması ve ailelerinin de bilinçlenmesi yönündeki çalışmaları sürdürebilir kılmak adına üniversitemizde, bağımlılıkla mücadele etmek ve bağımlılığa çözüm üretmek amaçlı projeler vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, Türkiye’de özellikle çocukların ve gençlerin en önemli sorunlarından biri olan teknoloji bağımlılığına dikkat çekti.

    Danışmanlığını Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın üstlendiği proje kapsamında öğrencilerimiz, 27 Nisan Cumartesi günü, “Teknolojinin Kölesi Değil, Efendisi Ol” isimli toplumsal farkındalık çalışmasında, Esas 67 Burda AVM misafirleri ile bir araya geldiler. ‘Bağımlılığa Siyah Çek, Geleceğini Renklendir’ sloganıyla yola çıkan öğrencilerimiz, çocuklara teknolojiden uzak vakit geçirebilecekleri keyifli ve eğlenceli oyunları tanıttılar,  çocukların önceden hazırlanan sevimli görselleri boyamasını sağladılar. Aileler ise teknolojinin aşırı kullanımı ve bunun çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi üzerindeki olumsuz etkileri hakkında görsel materyaller eşliğinde bilgilendirildiler.  Üzerinde doğa bilinci ve çevre duyarlılığı ile ilgili görsellerin bulunduğu balonların da hediye edildiği çocuklar, gün boyunca standımızda vakit geçirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ