Advert
Advert

BOZKURT: SANATA HEPİMİZİN İHTİYACI VAR

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Belediyesi Devrek Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun konserine katıldı.

    BOZKURT:  SANATA HEPİMİZİN İHTİYACI VAR
Bu içerik 600 kez okundu.

 

 Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Belediyesi Devrek Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun konserine katıldı.

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu “Bahar Şarkıları” konserine katıldı.  Başkan Bozkurt, konserden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, bu tür sanat etkinliklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

  “Gerçekten muhteşem bir organizasyon, emeği geçen herkese öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Sanata ve bu tarz etkinliklere hepimizin ihtiyacı var. Bizler bize verilen 5 yıllık zaman içerisinde kültürel ve sanatsal açıdan Devrek’imizi yüksek seviyeye ulaştıracağız. Bunun içinde büyük çaba sarf edeceğiz, hayata geçirebilmek için, proje aşamasına gelinmesi için talimatları da verdim. Bu işler, zaman isteyen işlerdir, ben kendime 5 yıllık bir süre biçtim. Bu süre içerisinde Devrek’imizi, hepimizin beğendiği, özendiği ilçelerimizden biri olan Çaycuma’yla övünen değil Çaycuma’nın Devrek’le övündüğü bir yer haline getireceğiz. Bunun için sizlere şeref sözü veriyorum. Devrek’te kültüre, sanata ve sosyal etkinliklere destek veren herkesin başımızın üstünde yeri vardır.

  Devrek Kültür Derneği ‘nin benim için büyük bir önemi vardır. Çünkü deneğin kuruluş aşamasında, tüzüğünden başlayarak bir çok aşamasında emeğim vardır. Bu tür derneklerimizi bir çatı altında toplayıp Kültür Vakfı kurulması için çaba sarf edeceğiz, sosyal ve kültürel faaliyetleri de bu vakfa devredeceğiz. Çünkü bu tarz etkinlikler, insanların siyasi görüşüyle ilişkilendirilmemelidir. Sadece o ilçede yaşayan insanların ne istediğiyle ilgili olması gerekir. Bu sebeplerle Kültür Vakfı projemizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Bu sayede, artık festivalleri de siz düzenleyeceksiniz, sosyal ve kültürel faaliyetleri de siz düzenleyeceksiniz, Devrek Belediyesi bu işin sadece lojistik aşamasında olacaktır. Bunun size sözünü veriyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

  Konsere Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un yanı sıra Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ