Advert
Advert

BİLİM ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇTI

Devrek’te eğitim-öğretim veren Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği “Bilim Şenliği ve Özel Eğitim Sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

BİLİM ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇTI
Bu içerik 545 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’te eğitim-öğretim veren Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği “Bilim Şenliği ve Özel Eğitim Sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

  Düzenlenen ‘Bilim Şenliği’ açılış törenine, Devrek Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Korum, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

   Açılışta konuşan Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Kıyısın, “ Göz olanı, akıl ise geleceği görür. Gelişme ve icatlar hiçbir zaman durmayacak. İnsanlık var oldukça yeni şeyler ve yerler keşfedilecek. Biz bugün sergilediğimiz bu çalışmalarla çağa ışık tutacak icatlar yapamasak da, bu mucizelerin mikro ölçekte benzerlerini yapıyoruz. Yani kısaca çocuklarımıza bulmanın ve icat etmenin yolunu öğretiyoruz.

  Bu yıl da öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun ve özverili bir şekilde yaptıkları çalışmaları, ‘Bilim Şenliği’ adıyla hazırladık.

   Yaptığımız çalışmaların amacı, öğrencilerimizin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilmeleri, araştırmalarını somutlaştırma ve sonuçlarını sunabilmeleridir.  Öğrencilerin ürettiklerini herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturulmuştur.

  Bu ortamda araştırmalarını sunacak olan öğrencilerimiz, tasarlayıp üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.

   Umuyorum ki bu çalışma, ileride tüm katılımcı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve çalışmalarımızı izlemeye gelen misafirlerimize önemli bir kaynak, bilgi ve girişimcilik sağlayacaktır.

     Herkes eğitilebilir. Herkes eğitilmelidir. Eğitim, hem en önemli ihtiyaçlardan biri, hem de Anayasamızla belirlenen temel bir haktır. Toplumumuzdaki birey farklılıkları, farklı eğitimleri de beraberinde getirmektedir.

   Okulumuzda 2015 yılında 3 öğrenci ile başladığımız özel eğitimde, şu anda 3 sınıfta 22 öğrencimiz, eğitimlerini özel eğitim sınıflarında ve atölyelerinde sürdürmektedir. Onların eğitimlerini tüm okul olarak önemsediğimizi ve her aşamasını desteklediğimizi belirtmek isterim. Onların çalışmalarında emeği geçen başta Özel Eğitim ve Alan öğretmenleri olmak üzere tüm öğretmen ve personelime teşekkür ederim. ” dedi.

  Özel Eğitim öğrencilerinin hazırladığı gösterilerin ardından bu günlerde başlayacak olan özel eğitim haftası etkinliği kapsamında, okulda  “Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı - Mobilya Süsleme Sanatları Dalı” ve “Moda Tasarım Teknolojileri Alanı - Kadın Terziliği Dalı” nda mesleki eğitim gören, 22 Özel Eğitim öğrenci ve diğer bölüm öğrencilerinin hazırladığı proje sergisi açılışı gerçekleştirildi.

  Açılışı yapılan birbirinden yaratıcı fikir ve projelerin yer aldığı etkinlikte öğrenciler, hazırladıkları projeleri protokol heyetine anlattı.

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ