Advert
Advert

ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE AMELİYATLAR DURDU

Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde ameliyatlar durdu

ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE AMELİYATLAR DURDU
Bu içerik 3690 kez okundu.

 

     Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ilaç temin edilememesi nedeniyle acil ameliyatların hepsi iptal edildi.

    Yaşanan ilaç krizi ve tıbbi malzemelerin temin edilememesi yüzünden ameliyatların durduğu Cerrahpaşa’da ve Çapa hastanelerinin ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde de acil ameliyatların hepsi iptal edildi.

      Cumhuriyet'ten Ali Ayaroğlu'nun haberine göre hafta başından itibaren Tıp Fakültesindeki acil ameliyatların hepsi iptal edildi. Tıp Fakültesi hastanesinde hafta sonu itibarıyla 18 adet anestezi ilacı kaldığı ifade ediliyor. Bu nedenle planlanan tüm ameliyatların iptal edildiği öğrenildi.

      Öte yandan geri ödemesi 3 yıl gibi bir sürede yapıldığı için kemoterapi ilaçlarını da alamayan Tıp Fakültesi Hastanesi, kanser hastalarını da Atatürk Devlet Hastanesine gönderiyor. İlaç depoları, firmaların uzun vadeli ödeme yaptığı için üniversite hastanelerine kemoterapi ilacı vermediğini söylerken, anestezi ilacı olan propofolün ise yeni bir formunun çıkacağı için, bakanlığın ilaç alımını durdurma kararı aldığı öne sürülüyor.

BİRÇOK AMELİYAT YAPILAMAZ DURUMDA

      İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde tıbbi malzemeler temin edilemediği için ameliyatların birçoğu durmuş ve bağış adı altında hastalardan para talep edildiği gündeme gelmişti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ