Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT, “ÇAYCUMALILAR BULUŞUYOR “ETKİNLİĞİNE KATILDI

BAŞKAN BOZKURT, “ÇAYCUMALILAR  BULUŞUYOR “ETKİNLİĞİNE KATILDI
Bu içerik 534 kez okundu.

 

    Çaycuma Belediye binası önünde başlayıp kortej eşliğinde Atatürk Anıtı’na yapılan yürüyüşün ardından Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu ve Anıta çelenk bırakıldı.

    AKP Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,GMİS Başkanı Hakan Yeşil, CHP il Başkanı Hakkı Güney, CHP İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Eski Devlet Bakanı Hasan Gemici, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire müdürleri, Çaycuma dışından gelen misafirler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Müze Ev ve Sergi açılışı yapıldı. Müze evin açılışı öncesi yaptığı konuşmasının başında Başkan Kantarcı, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. 

    Kantarcı: “Çaycumaya uzun süre hizmet edecek bu yapıyı yapmaktan son derece mutluluk duydum, keyif aldım. Önümüzdeki dönemlerde sizlerin dinlendiği, soluk aldığı, Çaycuma’nın geçmişini yaşadığı , anıların sohbetinin yapıldığı bir yer olacak diye düşünüyorum. Geldiğiniz için hepinize tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

    Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli de çok güzel bir ilçede yaşadıklarını söyleyerek; “Bazen içindeyken farkına varamıyoruz ama özellikle gurbetteki Çaycumalılarımız, Çaycuma'nın değerini bizlerden daha çok iyi anlıyor ve biliyorlardır diye düşünüyorum. Doğasıyla, yapısıyla her şeyi ile  çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. İhtiyacımız olan şey bu güzelliklerden enerji ortaya çıkararak, Çaycuma' yı daha güzel yerlere taşımak için çaba harcamasıdır.

    Bugün bu etkinliğe gelme amacımız bir taraftan memleket özlemini gidermek bir taraftan da böyle bir sinerjiyi ortaya çıkartarak ‘Çaycumamıza ne yapabiliriz?’ düşüncesi ve gayreti içerisinde olmak olması lazım” dedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ