Advert
Advert

TIP FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNE İLERİ UYUM KURSU VERİLİ

TIP FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNE İLERİ UYUM KURSU VERİLİ
Bu içerik 607 kez okundu.

 

     Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde "Mezuniyet Sonrası Eğitim Programı" kapsamında araştırma görevlilerine yönelik olarak planlanan ‘İleri Uyum Kursu’ 6-7 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlendi.

    Mezuniyet sonrası Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan, son bir yılda tıpta uzmanlık sınavında başarılı olarak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almaya hak kazanan araştırma görevlileri için verilen kurs kapsamında, Tıp Fakültesi anabilim dallarından öğretim üyeleri, ‘Tıbbi Fotoğrafçılık ve Video Çekimi’,  ‘Temel İletişim Becerileri’, ‘Hasta ile İletişim’, ‘Etkili Sunum Teknikleri’, ‘Etik Kurullar ve Tez Yazımı’,   ‘Histoloji ve Embriyoloji’, ‘Burs Olanakları, Fonlar ve Proje Yazımı’, ‘İyi Klinik Uygulamaları ve Kanıta Dayalı Tıp’, ‘Hasta Hakları ve Etik’, ‘Araştırma Metodolojisi’,  ‘Kariyer Planlama’ başlıklı sunumlar gerçekleştirdiler.

‘Sürekli Mesleki Gelişim ve Sürekli Tıp Eğitimi İyi Hekim Olmak İçin Vazgeçilmez Unsurlardır’

    Kursun açılış konuşması, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Can tarafından yapıldı.  Prof. Dr. Can, Tıp Fakültelerinin mezuniyet sonrası eğitimdeki yerini ve önemini anlattığı ‘Mesleki Gelişim’ başlıklı ilk derste sürekli mesleki gelişim ve sürekli tıp eğitiminin iyi hekim olmak için vazgeçilmez unsurlar olduğunu ifade etti.

    Prof. Dr. Can, konuşmasında kursun düzenlenmesinde emeği geçen mezuniyet sonrası eğitim komisyonunun tüm üyelerine, dekanlık personeline ve gerek mezuniyet öncesi gerekse mezuniyet sonrası tıp eğitimi için her türlü desteği veren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür etti. 

    Program geri bildirimlerin alınması, katkı ve önerilerin sunulması, konuşmacı öğretim üyelerine teşekkür belgelerinin verilmesi ve katılan araştırma görevlilerine sertifikalarının dağıtılması ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ