Advert
Advert

SAĞLIK KAMPÜSÜNDE HEMŞİRELİK HAFTASI SEMPOZYUMU

SAĞLIK KAMPÜSÜNDE HEMŞİRELİK HAFTASI SEMPOZYUMU
Bu içerik 628 kez okundu.

 

    Hemşirelik Haftası kutlamaları kapsamında, 8 Mayıs Çarşamba günü üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri işbirliği ile gelenekselleşen ‘Hemşirelik Haftası Sempozyumu’ gerçekleştirildi.

    Programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Prof. Dr. Seyfullah Kara,  Dekan Prof. Dr. Sevim Çelik, Türk Hemşireler Derneği Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, öğretim elamanları, hemşireler ve öğrenciler katıldı.

    ‘Değişen Dünyada Hemşirelik Mesleği Nerede? temasının ele alındığı, Prof. Dr. Çelik ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Emine Fidan’ın açılış konuşmaları ve üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğrencilerinin verdiği oda müziği konseri ile başlayan sempozyum sonrasında sunumlara geçildi.

    Sempozyum kapsamında;  “Herkes İçin Sağlıkta Hemşireler Öncü Bir Ses” teması üzerine Doç. Dr. Meltem Kürtüncü’nün sunumunun ardından rol ve sorumluluklara ve uygulama alanına ilişkin problemler, eğitim alanında akademisyenlerin ve öğrencilerin yaşadığı sorunlar tartışıldı. Doç. Dr. Arzu Kader Harmancı Seren, ülkemizden ve dünyadan verdiği örneklerle sağlık hizmetlerinde hemşirelerin karşılaştıkları sorunları aktardı. Dr. Öğr. Üyesi Müge Seval hemşirelik eğitimindeki sorunları ve çözüm önerilerini, Tuğba Aybüke Yüksel, öğrencilerin eğitimleri sırasında yaşadıklarını, hemşire Hülya Korkmaz ise hemşirelerin kliniklerde karşı karşıya kaldığı sorunları dinleyicilerle paylaştı.

    Sempozyum, 2018 yılının en iyi servis ve hemşirelerine teşekkür belgeleri takdim edilmesi ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ