Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BULUŞTU

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Gurbetteki Devreklilerle Almanya Gelsenkirchen’de düzenlenmiş olan iftar programında buluştu.

BAŞKAN BOZKURT ALMANYA’DA GURBETÇİLERLE BULUŞTU
Bu içerik 942 kez okundu.
Advert

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği iftar programına katıldı.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un katılımlarıyla destek verdiği iftar programına diğer katılımcılar ise şöyleydi:

    Türkiye Cumhuriyeti Münster Konsolosu Fatih Ekinci, AB Parlementosu Milletvekili Heike Gepard, Gelsenkirchen Belediye Başkanı Werner Völl, Belçika Beringen Belediyesi Meclis Üyesi Abdülkadir Yılmaz,, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Yönetimi, Avrupa Devrekliler Başkanını Temsilen Başkan Yardımcısı Niyazi Corukcu ve Yönetimi, Almanya Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz ve Yönetimi, Yenice-Karabük ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Koymalı, Bayatlılar Derneği Başkanı Erhan Erdem, Ormanlı Köyü Derneği Başkanı Abdullah Akay, BRTV, İlahi Sanatçısı Hüseyin Çelik, Sanatçı Sezai Çağdaş ile birlikte çok sayıda iş adamı, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Başkan Bozkurt, gurbetçilere Devrek’e izne geldiklerinde bürokratik işlerini  daha kolay halledecekleri bir projesi olduğu müjdesini verdiği konuşmasında şun ifadelere yer verdi:

    “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çiçeği burnunda bir belediye başkanı olarak aranızdayım, daha 1 aylık bir belediye başkanıyım. Ancak daha evvel defalarca buraya gelmişliğim, sizlerle beraber olmuşluğum var. Belediye kökenli bir kardeşinizim. vrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu iki dernek de bizim için çok değerlidir. Türkiye’de yaşayan Devrekliler için ne kadar önemliyse, sizler için iki kat daha önemli olması gerekiyor. Çünkü buraya biz belediye başkanlarını, bölge milletvekillerini sizin sorunlarınızı çözebilsin diye, sizin sorunlarınıza eğilebilsin diye davet etmişler. Ben de bir Devrek Belediye Başkanı olarak, Zonguldaklı hemşeriniz olarak sizin aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Güzel, huzurlu günlerden geçiyoruz. Mübarek Ramazan Ayını ülkemizde ve yurtdışında coşkuyla kutlandığı, huzurla kutlandığını görüyoruz. Buna bir de birlikte kutlamanın, birlikte yaşamanın verdiği coşkuyu kattıkları için iki dernek başkanlarıma ve dernek yöneticilerime çok teşekkür ediyorum. Burada ne kadar sorunlarınızı çözmek için adımlar atılacaksa, yaşadığımız kentte de sorunlarınızın çözümü için adımlar atacağız. Ben burdan bunun müjdesini vereyim. Öncelikle hepiniz, senelik izinlerinizin geçirmek için ilçemize geldiğiniz zaman günlerinizin çoğunu bürokratik işlerinizi halletmek için harcamaktasınız.  Biz bunun çözümü için proje geliştireceğiz. Bu benim Zaten belediyede çalışırkenki projemdi, hayata geçirememiştim. Madem şimdi işin başındayız bu işi gerçekleştirileceğiz. Buradan bunun da müjdesini vermiş olayım. Devrek Belediyesi bünyesine en kısa zamanda Gurbet Kapısı isimli büromuz açılacak. Bu büroda yurtdışından gelen vatandaşlarımızın bürokratik işlemlerinin hızlanması için her türlü kolaylık sağlanacak. Kendinizin halledeceğini işlerin olabileceği gibi belediyemiz personelince de işleriniz siz tatilinize devam ederken halledilecek. Yani Devrek’te geçireceğiniz günlerinizi doya doya geçirebilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca her zaman yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ilçemizdeki Uluslararası Baston ve Kültür Festivalini dört gözle beklemekte. Herkesin özlediğini de biliyoruz.  Sizden 23 ve 28 Temmuz tarihleri arasında başka bir yere gitmemenizi rica ediyorum. O tarihlerde sizleri bekliyor olacağız. Çünkü güzel süprizlerimiz olacak. Tekrardan hepinizin Mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KANTARCI: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
KANTARCI: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK
3 GURBETÇİMİZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ
3 GURBETÇİMİZ DAHA YAŞAMINI YİTİRDİ