Advert
Advert

ZONGULDAK’TA BİR İLK

 ZONGULDAK’TA BİR İLK
Bu içerik 547 kez okundu.

 

     Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin ‘Şehirle Bütünleşme’ misyonu çerçevesinde toplumsal konularda farkındalık oluşturma yönündeki faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3.sınıf öğrencileri, ‘Toplumun Bir Parçasıyız, Hayatın Farkındayız’ sloganıyla 12 Mayıs Pazar günü Zonguldak’ta ‘ilk olabilecek’ sıra dışı bir farkındalık projesinde vatandaşlarla buluştular.

     Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın danışmanlığını  üstlendiği bu toplumsal duyarlılık projesi bağlamında, öğrenciler üzerinde madde ve teknoloji bağımlılığına karşı uyarıcı ifadelerin bulunduğu görseller ile Zonguldak merkezde trafik lambaları bölgesinde, bağımlılığa karşı dikkat çektiler.  

    ‘Bizi İzlemeye Devam Edin’ diyerek yola çıkan öğrenciler birkaç farklı noktada sanatsal gösterimler eşliğinde hem trafikteki sürücülere hem de vatandaşlara, bağımlılığın her türlüsünün bireysel ve toplumsal yaşamda oluşturduğu olumsuzlukları sıra dışı sunumlarla anlattılar.

    Alkışlar eşliğinde vatandaşlardan yoğun bir destek gören öğrencilerimizin bu duyarlılık çalışmalarında verilen diğer bir önemli mesaj da ‘Trafikte Yaya Önceliği’, ‘Trafikte Yayalara Saygı’ mesajları oldu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ