Advert
Advert

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ BİLİM FUARINDA TANITTI

Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleşti.

  ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ BİLİM FUARINDA TANITTI
Bu içerik 704 kez okundu.

 

    -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleşti. Öğrencilerini çalışmalarından dolayı tebrik eden Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu Müdürü Yakup Çoraman, “Öğrencilerimizin ellerinden tutulduğu takdirde daha güzel projeler üreteceklerine eminim” dedi.

   Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu öğrencileri  tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışına  Devrek Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Korum, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer ve Muhamet Atlı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

    50 ÖĞRENCİ 22 PROJE

   Öğrencilerini çalışmalarından dolayı tebrik eden Devrek Karşıyaka 100. Yıl Ortaokulu müdürü Yakup Çoraman; “Okulumuzda bu yıl ilkini düzenlediğimiz ve biraz sonra siz değerli misafirlerimizin katılımıyla açılışını gerçekleştireceğiniz, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı etkinliğimizde sergileyeceğimiz projelerimiz, 10 öğretmenimizin sorumluluğunda tüm öğretmenlerimizin katılımı ve katlısı ile 50 öğrencimizin sunum sorumluluğunda, tüm öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen, 11’i araştırma; 8’i tasarım 3’ü inceleme projesi olan, toplam 22 projeden oluşmaktadır.

  AMAÇ BİLİMSEL DÜŞÜNCEYE İLGİ DUYULMASINI SAĞLAMAK

  TÜBİTAK Bilim Fuarları, bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için, kısa adı TÜBİTAK olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun desteği ile Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı devlet okullarında düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir.

  Eğitim Bilimcilerine göre; Bilgi üretimi; çevrede olup bitenleri merak ederek, merak edilenleri araştırarak ve araştırma sonuçlarını paylaşarak gerçekleşir.

  Bu açıdan bakıldığında; TÜBİTAK Bilim Fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır.  Bizler de bu günkü etkinliğimizle, öğrencilerimizin bilimin önemini kavramasını, teorik olarak öğrendikleri bilgilerinin gerçek yaşamdaki karşılığını görmelerini amaçladık.

   YAŞAYARAK ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYORUZ

 Bugün burada öğrencilerimizin sergileyeceği projeler her ne kadar bilindik çalışmalar olsa da, kalıcı öğrenmede en etkili öğrenme yönteminin yaparak yaşayarak öğrenme olduğu düşünüldüğünde, bu etkinliğin öğrencilerimize yaparak yaşayarak öğrenme imkanı sunması ve öğrencilerimize hayal gücü ve yaratıcılıklarını kullanma becerisi kazandırması bakımından da önemlidir.

 Siz değerli katılımcıların huzurunda çalışmalarda emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize ve katkı sunan tüm paydaşlarımıza, öğrencilerim adına teşekkür ediyor, öğrencilerimi de tüm içtenliğimle kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. ” dedi.

Müdür Çoramanın konuşmasının ardından  okulun 5. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ile 7. Sınıf öğrencisi Sevdenur Çetin ile müzik öğretmeni siyami tığın hazırladığı müzük dinletisi sunuldu. Yapılan gösteriler ve müzüik dinletisinden sonra kurdele kesilerek bilim fuarı kapılarınıı ziyeretçilerine açtı.

  Açılışı yapılan birbirinden yaratıcı fikir ve projelerin yer aldığı etkinlikte öğrenciler, hazırladıkları projeleri protokol heyetine anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ