Advert
Advert

“MADENCİ FENERİ ANITI” 3 YIL ARADAN SONRA YENİDEN YERİNE KONULDU

Mustafa Semerci tarafından 3 yıl önce hiçbir gerekçe gösterilmeden Cumhuriyet Alanı’ndan kaldırılan Madenci Feneri Anıtı’nı Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yerine koydurdu.

“MADENCİ FENERİ ANITI” 3 YIL ARADAN SONRA YENİDEN YERİNE KONULDU
Bu içerik 3020 kez okundu.

 

    Sercan KAPUSUZ-

     AKP’li Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından kaldırılan “Madenci Anıtı” yerine konuldu.

     Merkezi Zonguldak’ta bulunan Devrek-Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği tarafından kuruluşunun 50. yılı nedeniyle yaptırılan ve 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete açılan Devrek Madenci Feneri Anıtı yeniden yerine konuldu.

     Eski Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından 3 yıl önce hiçbir gerekçe gösterilmeden Cumhuriyet Alanı’ndan kaldırılan Madenci Feneri Anıtı’nı Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yerine koydurdu.

     Devrek Cumhuriyet Alanı’ndaki yerine 3 yıl aradan sonra yeniden konulan “Madenci Feneri Anıtı” için konuşan Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Maden şehitlerimizi anmak, onların anılarını yaşatmayı kendimize bir görev biliyoruz” dedi.

     Başkan Bozkurt konuşmasını şöyle surdürdü: “Zonguldak maden kenti. Biz madenciliği atalarımızdan yaşayarak öğrendik. Ama bu madenciliği öğrenirken de büyük acılar yaşadık. Kurtuluş Savaşından sonra en büyük şehidi bu bölge insanı madenlerde çalışarak verdi. 165 yıllık madencilik kültüründe ve madenlerde çalışan dedelerimizi, babalarımızı, ağabeylerimizi ve kardeşlerimizin 5 binini madenlerde şehit verdik. Bu şehitlerimiz ülkemizin canı pahasına kalkınmasında emeği geçen şehitlerimizdir. Onların anısını yaşatmak için Devrek’imize, Devrek-Gökçebey ve Köylerini Kalkındırma Derneği tarafından yaptırılan ve daha sonra kaldırılan bu anıtı yeniden yerine koyarak saygımızı gösteriyoruz. Bu anıtın yapılmasından açılmasına kadar emeği geçen herkese vatandaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ