Advert
Advert

EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİ ERİDİ

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, yaklaşık 12,5 milyon emeklinin yararlanacağı bayram ikramiyesi miktarının arttırılmasını istedi.Emeklilerin bayram ikramiyeleri enflasyona yenik düştü

EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİ ERİDİ
Bu içerik 1381 kez okundu.

 

    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Ayşe Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sunan CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, bu yıl ödeme tarihleri açıklanan 1000’er liralık iki bayram ikramiyesinin enflasyona yenik düştüğünü vurguladı.

    İKRAMİYE ALAMAYAN DA VAR, ENDİŞE TAŞIYAN DA

     SGK dışındaki özel sandıklara prim ödeyerek emekli olan vatandaşlara bayram ikramiyesi ödenmemesini de eleştiren, “Hayat pahalılığı, ekonomik kriz ve emekli maaşlarının düşüklüğü de göz önüne alındığında yılda 2 bin lira olarak uygulanan bu rakamın gözden geçirilmesi gerektiği açıktır. Öte emekliler yandan emeklilerin ödenecek bayram ikramiyelerinin banka, kredi veya icra borçları nedeniyle kesintiye uğrayacağına yönelik endişeler taşımaktadır” dedi.

İKRAMİYE MİKTARI ARTTIRILACAK MI?

     CHP’li Şevkin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Ayşe Zümrüt Selçuk’a “2018 yılında hayata geçirilen emeklilere bayram ikramiyesi uygulaması aylık tutar üzerinden belirlenecek midir? Bayram ikramiyelerinin yıllar itibariyle arttırılıp arttırılmayacağına ilişkin herhangi bir planlama mevcut mudur? Yıllık 2 bin lira bayram ikramiyesi alan toplam emekli sayısı kaçtır? Bayram ikramiyesi alamayan toplam emekli sayısı kaçtır? Bayram ikramiyeleri ödemeleri esnasında; banka, kredi veya icra borcu olan emeklilerden herhangi bir kesinti yapılacak mıdır? Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) dışındaki özel sandıklara prim ödeyerek emekli olan vatandaşlara neden bayram ikramiyesi ödenmemektedir?” sorularını yöneltti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ