Advert
Advert

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI YALANINA KARŞI, RESİM SERGİSİ

Devrek' te, “Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Cevap ”adlı resim sergisi açıldı.

  SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI YALANINA KARŞI, RESİM SERGİSİ
Bu içerik 824 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-  

  Devrek'te, “Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Cevap ”adlı resim sergisi açıldı.

  Her yıl ısıtılarak Türkiye’nin önüne konan ve dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar sonucu gündeme getirilen Sözde Ermeni Soykırımı yalanına karşı,  Devrek Anadolu Lisesi öğrencileri  “Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Cevap ” fotoğraf sergisiyle tepkilerini dile getirdiler.

  SERGİYE TAM DESTEK

  Okulun tarih öğretmeni Sinan Kalıncı ve okul öğrencileri tarafından organize edilen resim sergisi fotoğrafları Cumhuriyet Maydanı’nda  sergilendi. Bu sıra dışı sergi Devrek protokolü, veli, öğretmen, öğrenciler ve vatandaştan tam destek aldı.

   Sergi ve sözde olaylar hakkında açıklama yapan okulun tarih öğretmeni Sinan Kalıncı “Bu sergi öncelikle öğrencilerimize gerçekleri göstermek ve haklılığımızı dünya kamuoyuna haykırmak içindir.

   BİR YILLIK ÇALIŞMANIN SONUCU

  Sene başında öğrencilerimizle birlikte br proje olarak hayata geçirdiğimiz ‘Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Cevap Verme’ sergimiz aslında bir yıllık çalışmamaızın sonucunda ortaya çıktı. Bu bir yıllık süre içinde öğrencilerimizle bir çok okuma etkinliği, belgesel izlemeleri, arşiv araştırmaları gibi çeşitli etkinliklerin yanında okuma yarışmalarıda yaptık. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller takim ettik.

  Yaptığımız bu projenin son ayağı olarak resim sergisini açarak projemizi tamamlamış bulunmaktayız. Amacımız insanalalrın ‘Sözde Ermeni Soykırımı’ hakkında bilig sahibi olmalarını sağlamak. Dedi.

  Sergi açılışına; Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer ve Muahmet Atlı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaş katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ