Advert
Advert

DEVREK TÜRKÜLERİ KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

DEVREK TÜRKÜLERİ KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Bu içerik 1008 kez okundu.

 

    Devrek Belediyesi katkılarıyla düzenlenmiş olan Devrek Türküleri konseri Cumhuriyet Meydanı’nda Devrek Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu sahnesiyle yapıldı.

    Devrek Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu’nun düzenlemiş olduğu Devrek Türküleri konseri büyük beğeni topladı.

    Devrek Merkez ve ilçemizin çeşitli köylerinden derlenen Türkülerin seslendirdiği konser vatandaşların büyük beğenisini topladı.

    Sırasıyla seslendirilen, Özpınar Köyü’nden derlenen Taşkesti, Eğerci Köyü’nden derlenen Hayriyem, Ataköy Köyü’nden derlenen Ağla Sevdiğim, Komşular Köyü’nden derlenen Akmeşenin Yaprağı, Devrek’ten derlenen Şu Çarşı’nın Kızları ve Alıve de Beni Sarıve de Beni, Bakırcılar Köyü’nden derlenen Ayşem, Kabaca Köyü’nden derlenen Üzüm Aldım Helekten, Eğerci, Akçasu ve Kuzca Köyleri’nden derlenen Ay Li Li Li Lay, Nizamlar Köyü’nden derlenen Acı Alma Dilimi, Ahmetoğlu Köyü’nden Çam Dibinde Yatan Ayşem ve son olarak yine ilçemiz Devrek’ten derlenmiş olan Halime’m türküsü Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlarımız tarafından ilgiyle dinlendi.

    Anadolu Lisesi Halk Müziği Korosu’nun derleme Devrek Türküleri seslendirmelerinin ardından Devrek Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Elif Karapınar’ın sahnesi büyük alkış aldı ve bu güzel gece 10. Yıl Marşı ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
45 MADENCİ KARANTİNAYA ALINDI
45 MADENCİ KARANTİNAYA ALINDI