Advert
Advert
Advert

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN YAPBOZ SERGİSİ

İstiklal İlkokulu öğrencileri “Kültür ve Miras” ünitesi kapsamında yapboz resim sergisi açtılar.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN YAPBOZ SERGİSİ
Bu içerik 857 kez okundu.

 

    -Sercan KAPUSUZ-

    İstiklal İlkokulu öğrencileri  “Kültür ve Miras” ünitesi kapsamında yapboz resim sergisi açtılar.

   İstiklal İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri öğretmenleri Mehtap Gündoğdu eşliğinde hazırlamış oldukları birbirinden zor ve çok parçalı olan yapbozlardan oluşan resim sergisi açtı.

  Sergi açılışına; Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydınlı, İlçe Milli Eğtim Müdürlüğü Şube Müdürü Muhamet Atlı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen sergide öğrencilerin yapmış olduğu yapboz resimlerin yanında eski zamnalarda kullanılmış çeşitli eski eşyalar ve öğrenciler tarafından yazılmış bilgilendirme kartları sergilendi.

   Sergiyi açmaktaki amaçlarının öğrencilerin yaşayarak ve yaparak öğrenmelerini sağlamak olduğunu belirten 4/ B sınf öğretmeni Mehtap Gündoğdu; “Bu yılki Sosyal Bigiler Dersi ‘Kültür ve Miras’ ünitesi kapsamında  çocuklarımıza kültürümüzü yaparak- yaşayarak öğretme amacıyla yola çıktık ve bu sergiyi açmaya karar verdik.

   Tenefüslerde eğlenmek amacıyla başladığımız yapbozlar öğrencilerim tarafından çok ilgi gördü. Birlikte yenisini getirmeye başladılar ve şuan sergilenen eserleri ortya çıkardılar.

   Sabır ve azimle yaptıkları bu çalışmalrından dolayı öğrencilerimi kutluyorum. Gelecekte de başarılarının devam edeceğine inanıyorum. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen  okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarıma  ve değerli velilerime çok teşekkür ediyorum”dedi.

   Okulun 4/ B sınıf öğrencileri ve 1 sınıf öğrencilri taraından halk oyunları ve ront gösterisi yapıldı. protokol açılışını yaptığı sergiyi gezdi öğrencilerden sergi hakkında bilgi aldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ