Advert
Advert
Advert

Bu içerik 13 kez okundu.

 

    Meteoroloji’nin son tahminlerine göre Zonguldak ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın zaman zaman yerini doluya bırakacağı tahmin ediliyor.

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle;

    “Bayram haftası boyunca yurdumuzun özellikle kuzey kesimlerinde etkili olan sıcak ve yağışlı havanın, önümüzdeki hafta boyunca etki alanını genişletmesi ve yurdun büyük bölümünde yer yer kuvvetli yağışlar meydana getirmesi bekleniyor.

    Hafta boyunca Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde görülecek olan yağışların, özellikle Marmara’nın doğusu, İç Ege ve İç Anadolu ile Akdeniz, Karadeniz ve Batı Karadeniz bölgelerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyebileceği tahmin ediliyor.

    Hava sıcaklıklarının biraz azalarak hafta ortasından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için kısa süreli tahminlerimiz ve uyarılarımızın takip edilmesi önem arz etmektedir.”

Meteoroloji; gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ani sel, su baskını gibi hayatı olumsuz etkileyecek doğa olaylarına vatandaşları karşı uyardı.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ