Advert
Advert

DEVREK’TE HACI ADAYLARINA EĞİTİM SEMİNERİ

Hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı

DEVREK’TE HACI ADAYLARINA EĞİTİM SEMİNERİ
Bu içerik 1176 kez okundu.

 

   

   -Yeter KÖMEÇÇİ-

    Devrek İlçe Müftülüğü 2019 yılında hac farizasını yerine getirmek üzere Hacca gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

    Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu veya özel şirketlerle hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı.

    Bu çerçevede bu yıl Devrek’ten Hacca gidecek olan 40 vatandaşımıza yönelik Devrek Müftülüğü Toplantı Salonunda 3 gün sürecek eğitim seminerleri başladı. Seminerde hacı adaylarına, Hacda nasıl hareket edilmesi, gidip gelme konularında uyulması gereken kurallar, hac vazifesinin güven, huzur ve emniyetli bir şekilde yerine getirilmesi konularında Devrek Müftüsü Hasan İzmirli tarafından bilgiler veriliyor. Sağlık konularında ise hacı adayları doktor tarafından bilgilendiriliyor.

     İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, hacı adaylarını tebrik ederek, “Mübarek beldelere gitmek siz değerli kardeşlerime nasip olacak inşallah. Birçok kişi hasretle beklerken kurada siz çıktınız, buna çok şükretmeli ve daha şimdiden maddi manevi hazırlıklara başlamalısınız.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SADECE ŞİİR”İN 3. SAYISI ÇIKTI!
“SADECE ŞİİR”İN 3. SAYISI ÇIKTI!
MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ 0.57 ENFLASYON FARKI ALACAK
MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ 0.57 ENFLASYON FARKI ALACAK