Advert
Advert

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA TOPLAMDA 530 ÖĞRENCİ ALINACAK

2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren üniversite bünyesinde 2 bölüm ve 12 programa toplam 530 öğrenci alacak.

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA TOPLAMDA 530 ÖĞRENCİ ALINACAK
Bu içerik 417 kez okundu.

 

  Kaliteli eğitim ve uluslararasılaşmadan ödün vermeden büyümeye devam eden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), Yükseköğretim Genel Kuruluna sunduğu tekliflerin sonucunda 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren üniversite bünyesinde 2 bölüm ve 12 programa toplam 530 öğrenci alacak.

  Kabul edilen teklife göre; İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü 50, Devrek Adalet MYO Adalet Programı 80, Ereğli Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği 40, Alaplı MYO Gemi Makinaları İşletme Programı 30, Çaycuma Gıda ve Tarım MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı 40, Çaycuma MYO Sosyal Güvenlik Programı 40 kontenjan ile ilk kez öğrenci alırken; Alaplı MYO Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı 30, Elektronik Teknolojisi Programı 30, Makine Programı 30, Metalurji Programı 30, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı 30, Devrek MYO İnternet ve Ağ Teknolojileri Programı 40, Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Programı 30, Kimya Teknolojisi Programı 30  kontenjan ile yeniden öğrenci alacak.

   Bir yandan açılacak bölüm ve programlar için altyapı faaliyetlerini hızla yürüttüklerini, diğer yandan güçlü ve nitelikli bir akademik kadronun oluşması için çabaladıklarını söyleyen ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, "Köklü geçmişi ve uluslararasılaşmada önemli çalışmalara imza atan Üniversitemiz açılan yeni bölüm ve programlarla hedeflerine daha emin adımlarla ilerliyor. Halen üniversitemizde 200’ün üzerinde bölüm ve programda öğrencilerimiz eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedirler. Farabi Kampüsünde yeni yapılan Kütüphane ve İlahiyat Fakültesi binalarının hizmete girmesiyle öğrencilerimiz daha rahat olanaklara kavuşmuş olacaklar. Çalışmalarımızı yürütürken ilçe kampüslerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Öğrenci almaya başlayan Alaplı, Ereğli, Çaycuma ve Devrek’teki bölüm ve programlarla ilçe kampüslerimiz akademik faaliyetlerine daha güçlü bir şekilde devam edecektir. Öğrenci almaya başlayan bölüm programlarımızın hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ