Advert
Advert

BASTON VE KÜLTÜR FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

BASTON VE KÜLTÜR FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Bu içerik 1328 kez okundu.

 

     Devrek’te uzun yıllardır özlemi çekilen Uluslararası Baston ve Kültür Festivali için geri sayım başladı.

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 23-28 Temmuz tarihleri arasında Devrek’te yapılacak olan 30’uncu Uluslararası Baston ve Kültür Festivali için Devrek’te faaliyet gösteren baston ustalarıyla Devrek Belediyesi Encümen Salonu’nda komisyon toplantısı yaptı.

     Başkan Bozkurt, baston ustalarıyla yapmış olduğu toplantıda bu yıl 30’uncusu yapılacak olan Uluslararası Baston ve Kültür Festivali hakkında bilgi verdi. Başkan Bozkurt ve baston ustaları arasında karşılıklı fikir alışverişi yapılarak, görüşler bildirildi.

     Toplantıda konuşan Başkan Bozkurt, uzun yıllardır özlemi çekilen festivalin bu yıl yeniden eski günlerdeki gibi coşkuyla kutlanacağını belirtti.

     Bozkurt, “Uluslararası Baston ve Kültür Festivalimizin bu yıl 30.’sunu kutlamaya hazırlanıyoruz. Yoğun bir kültürel program ve konserlerle zenginleştirilen festivalimizle Devreklilere ve misafirlerimize çok keyifli anlar yaşatmayı hedefliyoruz. Dünyaca ünlü, el emeği, göz nuru Devrek Bastonumuzun siz değerli ustalarının da desteklerini bekliyoruz. Hepimize iyi çalışmalar diliyorum” dedi. Baston ustaları tarafından Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'a Atatürk silueti bulunan ahşap tablo hediye edildi.

     Toplantı sonunda komisyona Ayşegül Yurttadur, Nilüfer Müfettişoğlu, Fatime Ayvacı, Nurcan Kaluk ve Tuncay Kurt seçildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ