Advert
Advert

KONUK SANATÇILARA DEVREK’E ÖZEL İKRAMLARDA BULUNULDU

Halit Tığ, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a teşekkür etti. Tığ şöyle konuştu: Allah Belediye Başkanımızı başımızdan eksik etmesin, sizin gibi güzel insanlarla bizleri bir araya getirdi.

KONUK SANATÇILARA DEVREK’E ÖZEL İKRAMLARDA BULUNULDU
Bu içerik 4947 kez okundu.

 

   Şaban BULUT-

    30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali’nin konuğu olarak

Devrek’e gelen sanatçıları bahçesinde ağırlayarak onlara Devrek’e özgü ikramlarda bulundu.

    Festival etkinlikleri çerçevesinde Devrek’e gelen, TRT Türk Halk Müziği Repertuvar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayrettin İvgin, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. F. Reyhan Altınay, TRT THM Sanatçısı ve Şefi Hale Gür, TRT Sanatçısı Doç. Dr. Hüseyin Yaltırık, Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) Türkiye 2.Başkanı şair-yazar Halil İbrahim Özcan ve Varlık dergisi Editörü yazar Mehmet Erte’yi Hışıroğlu Köyündeki evinin bahçesinde ağırlayan Halit Tığ ve eşi Sevgi Tığ konuklarına Devrek gözlemesi, Kiren enşisi ve bahçesinde yetiştirdiği doğal ürünlerden oluşan bir ziyafet verdi.

    Konuklarında memnun kaldığı ziyafette konuşan Halit Tığ, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a teşekkür etti. Tığ şöyle konuştu, “Allah Belediye Başkanımızı başımızdan eksik etmesin, sizin gibi güzel insanlarla bizleri bir araya getirdi. Ben hayatımda ilk kez sol partilerden Çetin Başkan’a oy verdim. Oy verdiğime de değdi, helal olsun. Festival ile halkımızı coşturdu, esnafımızın yüzü güldü. Büyük bir alkış aldı bizden ve halkımızdan sağolsun, varolsun. Kendisini ve ailesini de bahçemizde ağırlamak istiyoruz. Kabul buyururlarsa başımızın üstünde yerleri var. Konuklarımıza da teşekkür ediyorum, bir kez daha anladım ki toplumlar sanatçılarıyla yaşıyor, iyi ki varlar iyi ki türkülerimiz ve kültürümüz var.”

     Konukları ağırlama ortamında CHP İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Uzundal, Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Tığ ve öğretmenler Nihat Ahlat ile Siyami Tığ da bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ