Advert
Advert

GENÇLİK KOLLARI KURULDU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çaycuma Şube Başkanı Zeki Saim Oral, faaliyetlerinin artarak devam ettiğini faaliyetleri kapsamında, ‘Çaycuma ADD Gençlik Kolları’nı kurduklarını söyledi.

GENÇLİK KOLLARI KURULDU
Bu içerik 1027 kez okundu.
Advert

 

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çaycuma Şube Başkanı Zeki Saim Oral, faaliyetlerinin artarak devam ettiğini faaliyetleri kapsamında, ‘Çaycuma ADD Gençlik Kolları’nı kurduklarını söyledi. Oral; “1994 yılında açılan  ADD Şubemizin en büyük eksiklerinden bir de “Gençlik Kollarının” olmamasıydı. Bugün bu eksikliğimizi gidermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Atamızın nasıl Cumhuriyetin korunması ve kollanmasını gençlere emanet ettiyse, biz de bu anlamda hem Cumhuriyetimizi hem de dernek olarak geleceğimizi gençlere emanet ediyoruz”dedi.

  Başkan Oral; “ADD Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu olarak “Gençlik Kolları” kurulması için uzun zamandır planlamalar yapıyorduk. Bu oluşumu çeşitli kereler açıklayacaktık fakat araya çeşitli olaylar girdi ve erteleyerek bugüne kadar geldi. Örneğin babamın hastalık süreci ve vefatı, 19 Mayıs 100’ücü yıl kutlama hazırlıkları gibi. Aslında bakarsanız son yaptığımız etkinliklerde gençlerimizi ve gençlik örgütümüzü faal olarak görebilirsiniz. Bunun en güzel örneği 19 Mayıs 100’üncü yıl etkinlikleri ve Cumhuriyet Müze Tırıdır”dedi.

  Dernek çatısı altında kurulan gençlik kolları toplantısına, ADD Çaycuma Şubesi Başkanı Zeki Saim Oral, Başkan Yardımcısı Veysel Çalışkan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Günseli Türkyılmaz, Nurgün Pekmezci, Ercan Başar, Alkan Kurt ve Merter Mankal katıldı.

  Yeni kurulan Gençlik Kolları yönetimi  Başkan Yasin Çakar, Başkan Yardımcısı Melike Cinmantarı ,Sekreter Ata Yağız Sungur’dan oluştu.

  Gençlik Kolu Başkanı Yasin Çakar yaptığı açıklamada; ADD Çaycuma Gençlik olarak, öncelikle başta başkanımız ve yönetim kurulumuza böyle bir yapılanmayı kurarak bizlere güvenip imkan sundukları için teşekkür ederiz. Çaycuma’da Atatürk’ü, Atatürk ilke ve devrimlerini gençlerimize doğru bir şekilde anlatacaklarını tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak ortak değerlerimizde buluşmamız gerekiyor.

  ADD Gençliğinin; Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde ve Bursa Nutku’nda belirttiği gibi, Türk Gençliğine verdiği görevin sorumluluğunun bilincinde olduklarını, Atatürkçü Düşünce Derneği tüzüğünde yer alan kuruluş amacına uygun olarak, düşünsel, sosyal, kültürel ve eylemsel çalışmaları birlikte yapacağız.

  ADD Çaycuma Gençlik Kolu Yönetimi olarak bizler yapacağımız çalışmaları aşağıdaki gibi kararlaştırdık;

  Türk Gençliğini dünya ve ülke genelinde gelişen olayların doğru algılanması ve doğru çözümler üretmesi ve doğru çözümlerden yana tavır almasına katkı koyacak bilinç düzeyini artırmak için sürekli eğitim vermek, kitap ve gazete okuyarak paylaşmak, Türk Gençliğini Atatürkçü Düşünce ışığında birleştirici, bütünleştirici çalışmalar yapmak, ADD Çaycuma olarak gençlerin Türk devrimine,  Atatürk ilkeleri doğrultusunda, ülkesine ve ulusuna yararlı, araştırmacı, yaratıcı, birleştirici yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal hayata gönüllü katılımlarını sağlamak, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi gençlerimizin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayacak sosyal, bilimsel, kültürel ve sportif çalışmalar yapmak,

  Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi gençlerimize birlikte üretmek, birlikte sorumluluk üstlenmek, farklılıklara hoşgörü ile bakmak gibi demokrasinin temeli olan davranış ve düşünceleri kazandırmak, Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimine taban oluşturacak yapıyı sağlamak için katkıda bulunmak, Son yıllarda giderek artan gençlerin sorunlarına yardımcı olmak, rehberlik ve danışmanlık yapmak”dedi.

  Yasin Çakar toplantıları düzenli olarak her ayın ilk Cuma akşamı gerçekleştireceklerini belitti. Yeni katılacak üyeler ile  ADD ailesini büyütmeyi, gerek görülen zamanlarda toplantılara bilgi alma amaçlı konusunda uzman kişi veya kişileri davet edebileceklerini söyledi.

  Yasin Çakar son olarak; “Tüm gençlerimizi ADD çatısı altında mücadeleye çağırıyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ