Advert
Advert

SINIF ŞUBELERİ KURA İLE BELİRLENECEK

Devrek’ te 2019-2020 eğitim öğretim yılında birinci sınıf öğrencilerinin şubeleri kura ile belirlenecek

SINIF ŞUBELERİ KURA İLE BELİRLENECEK
Bu içerik 9250 kez okundu.
Advert

 

  Devrek’ te 2019-2020 eğitim öğretim yılında birinci sınıf öğrencilerinin şubeleri kura ile belirlenecek.

  Devrek' te 2019-2020 eğitim öğretim yılında birinci sınıfa başlayacak olan öğrencilerin şubeleri kura ile belirlenecek. Daha evvel okul ve öğretmen seçmelerinde yaşanana sıkıntıların önüne geçmek için bu tür karar alındığını belirten yetkililer, “Kura komisyonu ilçe milli eğitim şube müdürü, okul müdürü, okul aile birliği başkanı ve 1. sınıf okutacak öğretmenlerden oluşacak. Komisyon başkanı ilçe milli eğitim şube müdürüdür.” Dedi.

 Devrek Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak olan kurada Fatih İlkokulu için sınıf belirleme kurası 02 Eylül 2019 Salı Saat: 10.00’da yapılacak. Okula kayıtlı toplam kız ve erkek öğrenci listeleri ayrı ayrı listelenecek olup, her şubenin kaç erkek, kaç kız öğrenciden oluşacağı belirlenecek. (Örnek; 1-A Şubesi 16 erkek, 14 kız.)kura her şube için A şubesinden başlayarak, erkek öğrenci sayısı ve kız öğrenci sayısı kadar çekilecek.

  1. Sınıfları okutacak öğretmenler, her şube için kura ile belirlenecek kuralar çekildikten sonra okula naklen gelecek öğrenciler için şubelere yerleştirme “A” şubesinden başlayarak şubelere yerleştirilecek (Örnek: İlk gelen öğrenci “A” şubesine, sonrakiler B,C,D şeklinde) kura çekilecek yer, tarih ve saati velilere, öğretmenlere duyurulacak kura çekimi için gerekli fiziki ortamı, öğrenci listelerini, öğretmen isimlerini, kura tarihinde hazır edilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Devrekli     2019-09-02 Hatırl kişilere ayrılan kontenjanlar ne olacak ? Okul müdürlerinin kapalı kapılar ardında kontenjanlar nasıl dağıttığı malum. Öğretmenler kendi çoçuklarını her öğretmene göndermiyor kontenjan bizim hakkımız diye tutturuyor. Eğitimde seviyede, kalitede yerlerde...
Zeynep karakoc     0000-00-00 Egitim ve ogretimi iyice oyuncak oldu eskiden ne guzeldi.kayit parasi yok diyorlar ama valla guzel guzel bagis sltinda aliyorlar yani.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ