Advert
Advert

112 ÇAĞRI MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ

Zonguldak 112 Çağrı Merkezi bugün hayata geçti. Zonguldak’ta AFAD, 112 sağlık, 155 polis imdat, yangın ve bir çok acil durum çağrıları tek noktada toplandı.

112 ÇAĞRI MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ
Bu içerik 1980 kez okundu.

 

  Zonguldak 112 Çağrı Merkezi bugün hayata geçti. Zonguldak’ta AFAD, 112 sağlık, 155 polis imdat, yangın ve bir çok acil durum çağrıları tek noktada toplandı. Zonguldak Valiliği koordinesinde yapılan 112 Çağrı Merkezi ile vatandaşlar artık 112’yi arayarak  tüm ihbarlarını yapabilecek.

  112 Çağrı Merkezi’nde incelemelerde bulunan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, çağrı merkezini gezdi, yetkililerden bilgi aldı. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Vali Erdoğan Bektaş, “Dünyanın 30 yılda başardığı şeyi bizler de başarıyoruz. Ama biz daha iyisini oluşturuyoruz. Kurumlar kendi çağrı merkezlerini oluşturmuştu. Bir zaman kaybı yaşanıyordu. Koordinasyon gerektiği için ayrı bir efor sarf ediliyordu. Aklın yeri bir böyle bir merkez olmalıydı. Bunu birleştirmek kolay bir şey değil. 110 ve 112 başladın diğer kurumlar da başlayacak. Artık vatandaş hangi çağrı merkezini ararsa arasın karşısına 112 Çağrı Merkezi çıkacak. Vatandaşın karşısına da İç İşleri Bakanlığı’nın profesyonel ekibi çıkacak. Ortada İçişleri Bakanlığı çevrede ise tüm kurumlar. Hangi kuruma ihtiyaç var ise en hızlı şekilde harekete geçilmiş olacak. 112’yi dalga geçmek için arayanlar var. Halbuki o anda o arkadaşın annesi rahatsız olabilir ve o dalga geçtiği için çağrısı karşılıksız kalabilir. Burada güzel bir iş yapıldı. Yapan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  Tüm çağrıların 112 Çağrı Merkezi’nde toplandığını belirten AFAD İL Müdürü Ahmet Güngör, “Valilik’te bulunan Afet ve Yönetim Merkezimizi kapatarak buraya taşıdık. Burada 112, AFAD, 110, 155, 177 çağrılarının tamamı buradan yönetilecek. Vatandaşlarımız sadece 112’yi arayarak otomatik olarak bu merkeze yönlendirilecek ve tüm kurumlar buradan yönetilecek. İlk çağrı alındı ve artık buradan hizmet verilecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE KORONA’DAN BİR ÖLÜM DAHA
DEVREK’TE KORONA’DAN BİR ÖLÜM DAHA
KILIÇDAROĞLU, GRUP TOPLANTISINDA ZONGULDAKLILARA SESLENDİ
KILIÇDAROĞLU, GRUP TOPLANTISINDA ZONGULDAKLILARA SESLENDİ