Advert
Advert

GURBETÇİ BEKMEZCİ AİLESİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET

Almanya’da yaşayan Bekmezci ailesi gazetemizi ziyaret etti

GURBETÇİ BEKMEZCİ AİLESİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET
Bu içerik 1563 kez okundu.
Advert

 

    Sercan Kapusuz-

     Almanya’da yaşayan Bekmezci ailesi gazetemizi ziyaret etti. Yaz tatilini geçirmek için memleketi Devrek ve Amasra’ya gelen Bekmezci ailesi gazetemizi ziyaret ederek yazarımız İbrahim Tığ’la Devrek, kültür ve sanatı üzerine sohbet etti.

     Almanya’da her gün Bölge Haber’in haber sitesini takip ettiklerini ifade eden Fehim Bekmezci, Tığ’ın Devrek kültürüne sahip çıkmasından dolayı duyduğu memnuniyeti, ifade etti.

     Gurbette, Devrek’in ve kültürünün daha iyi anlaşıldığını dile getiren Bekmezci, kültürümüzün, türkülerimizin yaşatılması yönünde Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Devrek Kültürünü ve Türkülerini Araştırma Kurulu Başkanı Mustafa Uzundal ve ekibine de Devrek’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

    Şair ve Yazarımız İbrahim Tığ da, Devrek kültürünün günyüzüne çıkarılmasında onların gelecek nesillere aktarılmasında çaba sarfettiklerini belirterek; “Halkımızın kültür ve türkülerimize olan duyarlılığı bizleri daha çok çalışmaya itiyor” şeklinde konuştu.

     Ziyaretleri için Bekmezci ailesine teşekkür eden Tığ, onlara Artshop yayınları arasında çıkan “SÖĞE” ve Kaynak Yayınları arasında çıkan “Kiraz Aldım Dikmeden/ Devrek Türküleri” adlı kitaplarını hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ