Advert
Advert

400 HİZMETLİ, 230 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, Toplum yararına program (TYP) ile ilgili basın açıklaması yaptı.

400 HİZMETLİ, 230 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK
Bu içerik 5012 kez okundu.
Advert

 

  Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, Toplum yararına program (TYP) ile ilgili basın açıklaması yaptı.

  Kayıtların önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden İŞKUR İl Müdürü Demirsu, 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin kurayla mı yoksa listeyle mi alınacağını Vali Erdoğan Bektaş ile istişare yaptıktan sonra belli olacağını ifade ederek şunları söyledi; “ülkemizdeki işsizliğin yoğun olduğu zamanlarda işgücü piyasasından işsizlerimizi uzak tutmamak adına zaman zaman toplum yararına programlar düzenliyoruz. Bütün kamuoyunun da her daim beklediği ve sürekli kurumumuza bu soruları sorması nedeniyle açıklama yapma gereği duydum. bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. ancak burada talimatlarınızda bir değişiklik oldu. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde Bu da ortalama 5bün liraya tekabül ediyordu. Bunlar toplum yararına programlar faydalanamıyordu. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. şu anda aynı hane içerisinde 1,5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak ve bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız duyuracağız. Başvuruya gelen işsizlerimize de iş ve meslek danışmanları tarafından bu bahsedilecek bu durumda çoğunlukla sosyal yardımlaşmadan faydalanan ya da işte asgari ücret net bir buçuk katı asgari ücretin altında eve gelir gelenleri daha fazla faydalanmış olacağız. Henüz başvuru konusunda bir takvim belirlemedi. Zaten ödeneğiniz bugün geldi kurumumuzda idareci arkadaşlar ve bir araya gelerek toplanarak bir takvim belirleyeceğiz bir komisyon oluşturacağız. Bu konuda herhangi bir net açıklama yok bunu tekrar sizler vasıtasıyla kamuoyun duyuracağım. kapılarımıza asacağız. 5 günlük bir başvuru tarihi olacak bu başvuru tarihinde herkes gelip kaydını yaptırabilecek. Aynı zamanda hem kurumumuza gelebileceği gibi kayıt için hem de internetten de başvuru yapabileceklekler. Şu anda diğer kamu kurum ve kuruluşları için bir gelen ödenek gelmedi. bu ödenek sadece Milli Eğitim bakanlığı'na bağlı okullar için geldi ve şu anda bunun düzenlemesini yapacağız' akabinde belediyeler ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlar için gelebilir diye bekliyoruz geldiği zaman bunun açıklaması da yapacağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ