Advert
Advert

DEVREK DEVLET HASTANESİ’NİN 3 CİHAZI AYLARDIR ARIZALI

Devrek Devlet Hastanesi’nde hayati öneme sahip 3 röntgen cihazı aylardır arızalı. Hiçbir yetkili de bu sorunun giderilmesi yönünde girişimde bulunmadı.

DEVREK DEVLET HASTANESİ’NİN 3 CİHAZI AYLARDIR ARIZALI
Bu içerik 4452 kez okundu.
Advert

 

     İbrahim Tığ-

     Devrek Devlet Hastanesinde 3 cihazın arızalı olduğu ortaya çıktı. Devrek Devlet Hastanesinde 2 röntgen ve bir de tomografi cihazının arızalı olduğu ortaya çıktı.

    Hastanenin normal röntgen cihazının 2, diş röntgen cihazının da 6 aydır ve tomografi cihazının da 1,5 yıldır arızalı olması nedeniyle hastalar başka hastanelere sevk ediliyor. Sağlam olan 1 röntgen cihazı ise yeterli gelmeyip servislerde yoğunluğun oluşmasına neden oluyor.

    Vatandaşlar ise bu duruma tepki göstererek, “Aylardır hastanemizin cihazları arızalı. Geldiğimizde saatlerce burada bekliyoruz. Yetkililerden bu cihazların tamirini yaptırmalarını bekliyoruz, bizim başka hastanelere gidecek halimiz yok. Hastane yaptılar, cihatları arızalı olacak şey değil.” diye tepki gösteriyorlar.       

     Öteyandan Devrek Devlet Hastanesinde Nöroloji, Beyin Cerrahi, Fizik Tedavi, Acil Pratisyen doktorlarına ihtiyaç duyulurken, Dahiliye uzmanının da tek olması nedeniyle yoğunluk yaşandığı gözlendi. Be nedenle de çoğu hastanın da Çaycuma ve Zonguldak hastanelerine gittikleri, belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ