Advert

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

Devrek’te 2019-2020 Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI
Bu içerik 2739 kez okundu.

 

   Devrek’te 2019-2020 Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler ve veliler bir araya geldi. İlk etkinlik Devrek Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından haftanın anlam ve önemi hakkında davetlilere konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan yaptığı konuşmada,

  “Hepinizin bilindiği gibi geçtiğimiz hafta, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü ülkemizde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı başladı. Okullarımızda yılın ilk ders zili çaldı. Millet olarak ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşku ve heyecan yaşadık.

Ülkemizde her yıl Eylül ayının üçüncü haftası ‘İlköğretim Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

İlköğretim Haftası her yıl coşkuyla yeniden okuma yazma yarışına başladığımız haftadır.

Uzun bir Yaz Tatilinden sonra, okulların açılması ile; çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını, mutluluğunu ve coşkusunu yaşadılar. Öğretmenlerimiz öğrencileri ile buluşmanın sevincini yaşarken. Kıymetli velilerimiz anneler babalar da en kıymetli varlıkları çocukları kadar sevinç ve heyecan yaşıyorlar.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, ülkemize ve tüm insanlığa yaralı, vatanının ve milletini seven, onu daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetiştirmeleri ilköğretimden itibaren başlayan eğitim süreci ile başlar.

 İlköğretim; çocuklarımız için maddi ve manevi kültürel değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktaran, olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreçtir. Atatürk’ün gösterdiği Muasır Medeniyet seviyesine ulaşmanın en önemli basamağıdır.

 Değerli öğretmen arkadaşlarım; Bu büyük hedeflere ulaşmak, çocuklarımızı bu hedefler doğrultusunda yetiştirmek için en büyük görevin biz öğretmenlere düştüğünü en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin temsilcisi olarak, bu görevimizi yaparken, öğrencilerimizi sevgi ve şefkatle kucaklayıp, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışacağımıza söz veriyoruz.

  Sevgili öğrenciler; Bugünkü çalışmalarınız sizin, ailenizin ve ülkemizin geleceğini belirleyecektir. Bu bilinçle derslerinize çalışınız unutmayınız ki dünyanın en kaliteli okuluna da gitseniz, en iyi öğretmenlerde den ders alsanız, sizler çalışmadığınız sürece istediğinizi elde edemezsiniz.

 Devrek ilçemizde bu eğitim-öğretim yılında 30 okul ve kurum, 600’e yakın personelimiz ile 7000 öğrencimize eğitim hizmeti vereceğiz. Her yıl olduğu gibi ilçemiz okullarında eğitim-öğretim yılı için gerekli hazırlıklar bu yıl da yapılmış, okullarımız eğitim-öğretime hazırlanmıştır. Bu çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, tüm kurum ve kuruluşlarına, tüm okullarımızın Okul Aile Birliği üyelerine, tüm yardımsever Devrek Halkına teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilçemiz, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmen arkadaşlarıma sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum.  Cumhuriyetimizin kurucu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, eğitim şehitlerimizi rahmet-minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum” dedi

  Kaymakamlık önündeki programın ardından Fatih İlkokulu bahçesindeki etkinliklere geçildi.

  Düzenlenen ilköğretim haftası etkinliklerine Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Rıdvan Babat, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, diğer daire müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EKMEĞE ZAM GELİYOR
EKMEĞE ZAM GELİYOR
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI