Advert
Advert

DEMİRTAŞ: GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

DEMİRTAŞ: GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Bu içerik 675 kez okundu.

 

    CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Gaziler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

    Mesajında “ Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ ve ‘Gazi’ unvanı verilişinin 98’inci yıldönümünü ve Gaziler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de minnet ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

    CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş mesajında şunları ifade etti:

    “19 Eylül 1921 Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanın verildiği, tarihi bir gündür. Bu nedenle her yıl 19 Eylül günü Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

    Bugün bağımsız ve özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak,  vatanımız uğruna kahramanca mücadele veren gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. Geçmişten bugüne vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını siper eden, milletimizin güvenliği ve huzuru için büyük fedakarlıklarla görev yapan tüm şehit ve gazilerimiz onur ve gurur kaynağımızdır.

    Şehitlerimizin ve gazilerimizin bu vatan için yaptıklarının yanında kendilerine ve ailelerine yapılanlar elbette yeterli olmayacaktır. Bu bilinçle, onur ve gurur kaynağımız şehitlerimizin aileleri ile gazilerimize, ayrım yapılmaksızın sahip çıkılmalı, sosyal ve ekonomik koşulları iyileştirilerek, hak ettikleri yaşamı sürdürmeleri sağlanmalıdır.

    Bu duygu ve düşüncelerle;19 Eylül Gaziler Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan sevgisinin en güzel örneği olan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ