Advert
Advert

630 KİŞİ İŞ KURAYLA İŞ SAHİBİ OLUYOR

630 KİŞİ İŞ KURAYLA İŞ SAHİBİ OLUYOR
Bu içerik 1699 kez okundu.
Advert

 

 

    TYP kapsamında IŞKUR tarafından okullarda istihdam edilmek ūzere 400 hizmetli, 230 güvenlik görevlisi için merkez ilçenin kura çekimi gibi bugün yapıldı .

    Başvuran 1935 kişi arasından 137 temizlik.

    Güvelik için başvuran 317 kişi arasından ise 67 güvenlik görevlisinin kurası noter huzurunda çekildi.

    Şehit Prof. Dr. ilhan Varank Kız AIHL Konferans salonunda kur'a törenine İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

    İŞKUR Yetkilisi Tayfun Turgut, kur'a öncesi yaptığı konuşmada, merkez ilçede Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevlendirilmek üzere; temizlik için başvuran 1935 kişi arasından 137 temizlik. Güvenlik için başvuran 317 kişi arasından ise 67 güvenlik görevlisinin kurası noter huzurunda çekileceğini söyledi.

    Kura çekilişinde katılan adaylar büyük bir heyecan yaşadı. Kürelerden kura çekimi için çağrılan adaylar arasında bulunan Eyüp Karataş çekilişte eşi Elmas Karataş'ın Kuran numarasını çekince çok büyük bir mutluluk yaşadı. Elmas Karataş eşinin şansımı büyük olduğunu ve ona göre Alice belirterek kura bisiklet için çok mutlu olduğunu ifade etti.

    Kurada isimleri çıkan14 Ekim 2029 tarihine işe başlayacaklar ve 30 haziran 2020 tarihine kadar okullarda görev yapacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU