Advert
Advert

SARIMSAĞIN KİLOSU 60 LİRA

Devrek Pazarı’nın en pahalı sebzesi Sarımsak oldu

SARIMSAĞIN KİLOSU 60 LİRA
Bu içerik 1213 kez okundu.

 

    -Yeter KÖMEÇÇİ-

     Devrek pazarının en pahalı ürünü Sarımsak oldu. Yemeklerin lezzetini arttırmak için yaygın olarak kullanılan aynı zamanda modern tarih boyunca bir ilaç olarak da kullanılan sarımsağın fiyatı, pazarda zam şampiyonluğunu yakaladı.

    Devrek pazarında bugün, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinden gelen Taşköprü Sarımsağının birinci sınıf olanının kilosu 60 TL, ikinci sınıf olanı 40 TL ve üçünce sınıf olanı da 35 liradan  satılıyor.

     Sarımsak üreticisi Kastamonu bölgesinde yaz aylarında yaşanan sel ve dolu olayının sarımsak fiyatlarını artırdığını  ifade ederken, Devrek pazarında kilosu 35, 40 ve 60 lira olan sarımsağın fiyatına alıcı kadar satıcı da tepkili. Sarımsak

Devrek pazarında kilosu 60 TL‘ye satışı yapılan en pahalı sebze oldu.

     Sarımsak satıcısı Hasan Kuyucu, kendilerine fiyatların yüksek geldiğiyle ilgili talaplerin olduğunu belirterek, “Ben, Taşköprü sarımsağının satıcısıyım. Bize sarımsağın çok pahalı olduğu yönünde şikayetler geliyor. Hani ucuz olmasını istiyor tüketici. Haklılar, Sarımsağın pahalı olmasının nedeni ise Kastamonu bölgesinde yaz aylarında yaşanan sel ve dolu felaketidir. Bu yüzden pahalı sarımsak.”diye konuştu.

    Vatandaşlar aşırı yağmur ve dolu yağışından dolayı ateş pahasına satılan sarımsağı alırken bir kere daha düşünüyor. Tezgâhlarda yükselişiyle rekor kıran sarımsakla ilgili pazar esnafı da yetkililerin önlem alması gerektiğini ifade ediyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ