Advert
Advert

MEHMETÇİK İÇİN ŞİİR YAZDI

Alaplı ilçesinde bipolar bozukluk hastası Melik Aykut Cerrah, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ t

MEHMETÇİK İÇİN ŞİİR YAZDI
Bu içerik 606 kez okundu.

 

 Alaplı ilçesinde bipolar bozukluk hastası Melik Aykut Cerrah, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçik için şiir yazdı.

 Cerrah (31), yaptığı açıklamada, 2004 yılından bu yana bipolar hastası olduğunu ve tedavi gördüğünü anlattı. Rahatsızlığı sebebiyle sadece 6 ay askerlik yapabildiğini, boş zamanlarında şiirler yazdığını aktaran Cerrah, “Şiirimi Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlerimiz için yazdım. Her ne olursa olsun biz onların destekçisiyiz. Allah onların yardımcısı olsun. Askerimiz bizim gurur kaynağımız.” diye konuştu. Cerrah, Mehmetçik için “Kahramanlar Korur Canları Pahasına” başlığıyla yazdığı şiirde, operasyona katılan askerlerin fedakarlıkları ve cesaretlerini övüyor. Ailelerinden ayrı kalan Mehmetçiğin düşmana aman vermeyeceğinden bahsedilen şiir, birlik ve beraberliğe vurgu yapılan şu dizelerle tamamlanıyor:

“Omuz omuza dağlarda ovalarda yaylalarda

Mehmetçik koşar her zaman operasyonlara

 Doğuda batıda nöbette aslanlar her koşulda

 Koruyor ordumuz bizleri canları uğruna”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ