Advert
Advert

DEVREK BELEDİYESİ 2019 1. OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Devrek Belediye Meclisi 2019 Yılı 1. Olağanüstü Toplantısı, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülmekte olan “Barış Pınarı Harekatı”na destek olmak ve kamuoyu ile paylaşmak üzere, belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

DEVREK BELEDİYESİ 2019 1. OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 1300 kez okundu.

  Devrek Belediye Meclisi 2019 Yılı 1. Olağanüstü Toplantısı, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülmekte olan “Barış Pınarı Harekatı”na destek olmak ve kamuoyu ile paylaşmak üzere,  belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  Olağanüstü Meclis Toplantısı, Devrek Belediyesi Facebook Sayfasından ve belediye binası önünde bulunan led ekrandan eş zamanlı olarak yayınlandı.

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un başkanlığında yapılan toplantı, açılış ve yoklamanın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve madenci şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

  Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülmekte olan “Barış Pınarı Harekâtı”na destek olmak ve kamuoyu ile paylaşılması konusundaki görüş ve ortak basın açıklaması yapmak üzere Devrek Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplandığını belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt;

 “Ülke olarak zor günlerden geçerken, özellikle ülkemizin toprak bütünlüğüne kasteden insanlarla mücadelemiz, var gücüyle şuan Mehmetçiğimiz tarafından yürütülmekte. AKP grubunun olağanüstü toplanılması talebi üzerine burada bulunmaktayız. Kendilerine bu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Operasyonun başladığı ilk günden itibaren, Devrek Belediyesi ve Şahsım olarak gerekli destek ve yardımda bulunacağımızı, ordumuzun yanında olduğumuzu, gerek basın yoluyla gerek sosyal medya hesaplarımız vasıtasıyla duyurduk” diyerek ortak basın açıklamasını okudu.

 Cumhuriyet Halk Partisi ve AKP gruplarının ortaklaşa hazırladıkları basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

 “Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlama, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

 Özellikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

 Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

  Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şuan da gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türkiye halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

  Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

  Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan askerlerimize, tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bütün temennimiz ve mücadelemiz Mehmetçiğimizi kazaya belaya uğratmadan yurdumuza sağ salim getirtebilmektir. Allah yardımcımız olsun”

  Ortak hazırlanan ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından okunan basın açıklamasının ardından, Devrek Belediye Meclisi 1. olağanüstü toplantısı sona erdi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ