Advert
Advert
Advert

ŞİŞLİ BELEDİYESİ İLE KARDEŞ OLDU

CHP Genel Merkezinin kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyeleri birbiriyle eşleştirilerek belediyelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlattığı “Kardeş Belediyecilik” uygulaması uyarınca Devrek Belediyesi

ŞİŞLİ BELEDİYESİ İLE KARDEŞ OLDU
Bu içerik 1012 kez okundu.

 

  CHP Genel Merkezinin kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyeleri birbiriyle eşleştirilerek belediyelerdeki hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlattığı “Kardeş Belediyecilik” uygulaması uyarınca Devrek Belediyesi Şişli Belediyesi ile kardeş belediye oldu.

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi partinin 31 Mart seçimlerinde kazandığı 11’i büyükşehir, 10’u il belediyesi olmak toplam 250 belediye için “kardeş belediyecilik” uygulaması başlattı. Kaynak ve kadroları iyi durumda olan belediyelerle imkânları sınırlı belediyelerin birbiriyle eşleştirilerek, tüm belediyelerde hizmet sunum kalitesinin artırılması amaçlanan uygulamada büyükşehir belediyeleri lokomotif rol oynayacak. Proje kapsamında makine parkı, maddi imkânsızlıklar ve coğrafi olarak çeşitli olumsuzluklar yaşayan belediyeler imkânı daha iyi olan belediyelerle buluşturulacak. Yalnızca maddi yardım, kaynak desteği gibi konuları içermeyen uygulama ile özellikle proje ve insan kaynağı konusunda farklı destekler sunulacak.

  BELEDİYE MECLİSLERİNDE ONAYLANMASININ ARDINDAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

  İlk etapta nüfusu 55 bin altında olan belediyelerin nüfusu 150 binin üstünde olan belediyelerle eşleştirildiği proje kapsamında, Devrek Belediyesinin kardeş belediyesi Şişli  Belediyesi olarak belirlendi. Belediyelerin, ilgili protokolü karşılıklı olarak kendi meclislerinde onaylatmalarının ardından başlayacak uygulama partinin kurduğu Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi tarafından da izlenerek eşgüdüm sağlanacak. CHP Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torum imzası ile Devrek Belediye Başkanlığına gelen yazıda Şişli Belediyesi ile irtibata geçilmesi istendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ