Advert
Advert

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER HAYVAN BAKIMINI ÖĞRENDİ

Matlı Yem ile Devrek Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen “Hayvan Bakımı ve Besleme” konulu semineri gerçekleştirildi.

DEVREKLİ ÇİFTÇİLER HAYVAN BAKIMINI ÖĞRENDİ
Bu içerik 1304 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Matlı Yem ile Devrek Ticaret ve Sanayi  Odası işbirliği ile düzenlenen “Hayvan Bakımı ve Besleme” konulu semineri gerçekleştirildi.

  Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere Prof.Dr.İbrahim İsmet Türkmen ve ekibi çiftçilere sunumlarda bulundu. Devrek’ bağlı 84 köyünün de davetli olduğu programa 100 çiftçimiz katılım sağladı. Seminerde Buzağı, Düve, İnek ve Dana Doğru Bakım Besleme yöntemleri, sahada sık karşılaşılan sorunlar ve çözümleri anlatıldı. Sunum sonrası  Prof.Dr. Türkmen çiftçilerin sorunlarını yanıtladı.

  Programın ardından davetlilere çeşitli hediye ve ikramlarda bulunulurken, sunum yapmak organizasyona katılan Prof. Dr. İsmet Türkmen’e Devrek İlçe Müdürü Rıfat Verim tarafından ilçenin sembolü olan Devrek Bastonu hediye edildi.

 Devrekli çiftçiler için çalışmaya devam edeceklerini belirten Devrek İlçe Müdürü Rıfat Verim: “ İlçe müdürlüğü olarak Devrekli çiftçilerimizin en iyi ürünü elde edebilmeleri ve eğitimli birer çiftçi olarak üretim yapmaları sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz.  Yaptığımız bu çalışmaların ürünlerini yetişmiş çiftçiler olarak geri alacağımıza inanıyoruz.

  Programımıza Destek olan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ve Genel Sekreteri Cihat Yaban, Öğretmenevi Müdürü Hüseyin Okay, Veteriner Hekim Murat Çarsambalı, Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı, İlçemizde faaliyet gösteren Veteriner Kliniklerinin sahiplerine, kurumdaki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan değerli yetiştiricilerimiz çiftçilerimize teşekkür ederiz.” dedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ