Advert
Advert

KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısında Kadın Meclisi Başkanlığına Naciye Küllah seçildi.

KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ
Bu içerik 1032 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısında Kadın Meclisi Başkanlığına Naciye Küllah seçildi.

   Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Devrek Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Yapılan genel kurul toplantısına Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Kent Konseyi Başkanı Şule Kıyıcı ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlayan toplantıda konuşan Başkan Bozkurt: “ Kent Konseyi’nin kurulması için çok mücadeleler verdim. Kurulası bize nasip olmadı ama onun daha faal çalışabilmesi için elimizden geleni yapacağız.  Kent konseyimiz kuruldu. Onlar kurulmadan yer tahsisi yapıldı.  Bugün burada kadınlarımızın da siyasette yer almaları Devrek için söz söyleyebilmeleri için Kent Konseyi bünyesinde bulunan Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyelerinin seçimi için burada bulunuyoruz.  Yeni oluşacak yönetime başarılar diliyorum.”

Başkan Bozkurt’un konuşmasının ardın açılış konuşmasını yapan kent Konseyi Başkanı Şule Kıyıcı: “ Yenilenen Kent Konseyi’nin ardından yönetmelik gereği Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyelerimizi seçmek için bulunuyoruz.

 Buraya gelmeden önce bir araştırma yaptım Devrek nüfusunun yarısı kadın yarısı erkek. Kadınlarımızın sözü ne kadar çok çıkıyor. Kadınlar olarak sesimiz çıkıyor fakat ne kadar dikkate alınıyoruz. Kadınlar erkekler kadar organize olarak sesini topluma duyuramıyor. Bu meclis sayesinde kadınlarımızda organize bir şeklide seslerini duyurabiliyor. Bugün kadınlarımızın sesini duyurabileceği bu meclisin başkanı ve yürütme kurlunda yer alacak arkadaşlarımızı seçmek içinde bulunuyoruz. Ben şimdiden seçilecek olan yeni yönetime başarılar diliyorum.”dedi.

   Kadın Meclisi Başkanlığına mevcut başkan olan Naciye Küllah dışında başka aday olmayınca Naciye Küllah tekrar Kadın Meclisi Başkanlığına seçildi. Başkan seçimin ardından 12 asil ve 5 yedek üyenin bulunacağı Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi için yarışan 20 isim arasından üyelerin kullandığı oyla Aslı Darıcı, Hale Kıyıcı, Nilcan Narlıoğlu, Seda Tapdık, Asu Çelebi, Arzu Sarı, Sevil Ocakçıoğlu, Yurdagül Bozkurt, Aysun Günay, Nazmiye Arıt, Gülşen Saraçsoykan, Aynur Demirdöğen asil üyeliğe seçilirken Suzan Kayabekir, Nilgün Pak, Ayşe Hırabaşoğlu, Fatoş Ocakcıoğlu, Ayten Karademir yedek üyeliğe seçili.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ