Advert
Advert

DEMİRTAŞ: CUMHURİYETİMİZİN 96. YILI KUTLU OLSUN!

DEMİRTAŞ: CUMHURİYETİMİZİN 96. YILI KUTLU OLSUN!
Bu içerik 354 kez okundu.

 

     CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

    Mesajında Cumhuriyet’in üstün bir özveri ve yurt sevgisi ile kurulduğuna vurgu yapan CHP’li Demirtaş şunları ifade etti;

     “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Milletinin karakterine en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetin 96'ıncı yılına kavuşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Üstün bir özveri ve yurt sevgisi ile kurulan Cumhuriyet,  Türk ulusunun bağımsızlığı için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bize armağanıdır. Cumhuriyetle Türk Milleti, az zamanda çok ve büyük işler başarmıştır. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin,  temel ilkelerinin içinin boşaltılmaya çalışıldığı, egemenliğin milletten alınarak bir kişiye verilmesiyle tek adam rejiminin inşa edilmeye çalışıldığı günümüzde, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, her zamankinden çok daha fazla önem kazanmıştır.

     Atatürk'ün ''Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz" sözüyle bize verdiği görevi yerine getirmek tarihi bir sorumluluktur. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyetimizi yaşatıp, yükseltmek için çalışacağız. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünde Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi,  şükran ve minnetle anıyorum”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ