Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN BOZKURT CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI
Bu içerik 647 kez okundu.

 

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

     Başkan Bozkurt’un Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

     “Aziz Türk milletinin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde giriştiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlamanın çoşkusu ve sevinci içerisindeyiz.

    Cumhuriyet; kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, bağımsızlık ruhuyla kavrulan Anadolu insanının eşi benzeri olmayan kararlılığının tüm dünyaya ilanıdır.

    Zaferlerle dolu geçmişimizin üzerine güneş gibi doğan Cumhuriyet, ebediyen yaşayacaktır; çünkü Cumhuriyet, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Türk Milletinin karakterine ve adaletine en uygun yönetim şekli Cumhuriyet’tir” diyerek Cumhuriyeti ilan etmiş ve bizlere armağan ettiği bu kutsal miras, 96 yıldır hiç sönmeyen meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.

    Gazi Mustafa Kemal’in “ Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizsiniz! Cumhuriyet’ i biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz” sözlerini rehber alarak bizler de Türk Ulusu olarak Atalarımızın türlü mücadelelerle elde ettiği bu zaferi aydınlık geleceklere aktarmakla yükümlü olduğumuzu unutmayalım.

    Cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşı için kutsaldır ve her Türk vatandaşı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içerisindedir.

    Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm Ulusumuzun ve Devrek’li hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ