Advert
Advert

LAİN’İN ÇEKİMLERİ SÜRÜYOR

Konusunu gerçek bir hayat hikayesinden alan Lain filmi Devrek'in Adatepe Köyü'nde çekiliyor.

LAİN’İN ÇEKİMLERİ SÜRÜYOR
Bu içerik 4460 kez okundu.
Advert

 

    Yeter KÖMEÇÇİ

    Yönetmenliğini Onur Aldoğan, Uygulayıcı-Yapımcı Özgür Yılmaz ve  Senaristliğini Erkan Çaltepe’nin yaptığı ve  Lain filminin çekimlerine Devrek’in Adatepe Köyünde devam ediliyor.

    Filmin senaryosunu gerçek bir hikayeden uyarlayan Erkan Çaltepe, aynı zamanda Adatepe Köyü’nden. Filmde gizemli bir aşk hikayesinin yanı sıra, köylülerin yaşadığı sıra dışı olaylar, gömü aramayla başlayan gerilim ve korkulu dakikaları konu ediniyor.

    Çekimlerinin 2 haftada tamamlanacağı Lain filminde, Yağmurca, Devrek merkezi, Madencioğlu ve Yeşilada Köylerinde de belirlenen mekanlar kullanılacak. Film bitiminde yurtiçi ve yurtdışında gösterime girecek. Film de, Yalın Cengiz, Sinan Taşkan, Funda Dönmez, Asuman Özdemir ve Rıfat Kanpara rol alıyor.

     Cınemoon Film tarafından yapılan çekimlerde doğal mekanların yanı sıra bölge kültürünü yansıtan tarihi mekanlar da kullanılıyor.

    Filmin senaristi Erkan Çaltepe, “Bu filmle bölgemizin, yaşadığımız coğrafyanın, doğup büyüdüğümüz yerlerin daha iyi tanıtılmasını, geçmişte yaşanan bir kültürün unutulmamasını amaçlarken, gelecek nesillerimize de bir ışık olsun istedik”diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK'E 30 İŞÇİ ALINACAK
DEVREK'E 30 İŞÇİ ALINACAK
ZONGULDAKLI GAZETECİ VİRÜSE YAKALANDI
ZONGULDAKLI GAZETECİ VİRÜSE YAKALANDI