Advert
Advert

DEVREK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

  DEVREK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Bu içerik 974 kez okundu.

 

-Sercan KAPUSUZ-

    Kasım ayı olağan meclis toplantısını Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt Başkanlığında Devrek Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Devrek Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve Belediye binasının önünde bulunan led ekrandan canlı olarak yayınlanan meclis toplantısı, yapılan yoklamanın ardından saygı duruşuyla başladı.

    Toplantıda, gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı. Gündeme ilave edilen maddelerde oy birliğiyle kabul edildi.  Mecliste görüşülen 11 gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edilirken ikinci birleşim 27 Kasım saat 14.00’da toplanacak. Devrek Belediye Meclisi 7 Kasım 2019 Perşembe günü saat 16:00’da Kasım Ayı Meclis Toplantısının ilk birleşimi yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından mecliste 11madde görüşüldü.

    Toplantıda yaptığı konuşmasında vatandaşa seslenen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt:  “Devrek merkez nüfus olarak resmi kayıtlarda 26 bin görünüyor fakat merkezde yaşayan yaklaşık 39 bin vatandaşımız var. Merkez nüfusta kayıt dışı olan vatandaşlarımızın ikametgahları köylerinde bulunuyor. Onlardan ricam ikametgahlarını yıl sonuna kadar merkeze almaları.

    Bunu vatandaşlarımızdan istiyoruz çünkü kayıt dışı olan yaklaşık 10 bin vatandaşımızdan dolayı İller Bankası’ndan aldığımız gelirden ayılık olarak 800 bin tl eksik alıyoruz. Kısaca Devrek aylık 800 bin TL kaybediyor. Eğer bu vatandaşlarımızda ikametgahlarını yıl sonuna kadar merkeze alırlar ise Devrek Belediyesine aylık 800bin TL daha gelir gelmiş olacak. Bu gelir sayesinde bizde belediye olarak vatandaşımıza daha iyi hizmetler sunacağız .” dedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ