Advert
Advert

BELDEYE İSMİNİ VEREN DEĞİRMENLER TURİZME KAZANDIRILACAK

Çaydeğirmeni Beldesi’ne adını veren değirmenlerin turizme kazandırılması için girişimler geçtiğimiz ay içinde başlatılmıştı.

BELDEYE İSMİNİ VEREN DEĞİRMENLER TURİZME KAZANDIRILACAK
Bu içerik 1589 kez okundu.
Advert

 

  Çaydeğirmeni Beldesi’ne adını veren değirmenlerin turizme kazandırılması için girişimler geçtiğimiz ay içinde başlatılmıştı. Beldeye adını veren değirmenlerin turizme kazandırıldığını belirten Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, proje içinde mesire alanları, yürüyüş parkurları ve seyir teraslarının yapılacağını belirtti.

  Başkan Gebeş, değirmenlerle ilgili proje hakkında “Beldemiz, Acısu mevkiinde ekoturizm alanına kavuşuyor. Bu proje kapsamında mesire alanları, yürüyüş parkurları ve seyir terasları yapılacak. Aynı zamanda uzun yıllar önce atalarımızın çeşitli hastalıkların tedavisinde kullandığı ve günümüzde unutulmaya yüz tutan maden suyu tadında, içilebilir özellikteki şifalı doğal kaynak suyunu tekrar gün yüzüne çıkarttık. Bu kaynak suyunun, etrafındaki şelalelerin, beldemize adını veren tarihi un değirmenlerinin, incir suyunun, tarihi kral mezarının, oyuk ağacın ve harika doğasının Çaydeğirmeni’mizin ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlaması için gerekli çalışmaları başlattık” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK